Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

KOMUNIKAT

Opublikowano: poniedziałek, 22, maj 2017
Wiesław Grzesicki

Czytaj więcej...

       W związku z awarią na sieci wodociągowej uprzejmie informujemy, że w dniu 22 maja 2017 roku wystąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców wody w miejscowościach: Biskupice Melsztyńskie, Domosławice, Złota oraz częściowo miejscowość Jurków.

Zakończenie prac planowane jest na ok. godz. 15:00.

Za wszelkie utrudnienia spowodowane przerwą w dostawie wody uprzejmie przepraszamy. Dołożymy wszelkiej staranności aby jak najszybciej zakończyć prowadzone prace.

Komunikat w sprawie awarii sieci wodociągowej

Opublikowano: czwartek, 18, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     W związku z awarią na sieci wodociągowej uprzejmie informujemy, że 18 maja 2017 r. wystąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców wody w miejscowościach: Biskupice Melsztyńskie, Domosławice oraz Złota.
    Zakończenie prac planowane jest na ok. godz. 18.00.
    Za wszelkie utrudnienia spowodowane przerwą w dostawie wody uprzejmie przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej zakończyć prowadzone prace.

Małopolski konkurs wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych "Małopolska kolebką futbolu"

Opublikowano: środa, 17, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w MAŁOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY pod hasłem: "Małopolska kolebką futbolu".

Eliminacje - środa, 31 maja 2017 r., godz. 10:00 w następujących 15 miejscowościach: Bochnia, Brzesko, Chrzanów, Gorlice, Kraków, Limanowa, Myślenice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Żabno (dokładne adresy miejsc eliminacji - wkrótce na stronie internetowej: www.mzpnkrakow.pl)

Czytaj więcej...

Konkurs „Kroniki rozwoju”. 20 tys. zł dla tropicieli śladów historii Polski międzywojennej

Opublikowano: czwartek, 11, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim organizuje konkurs „Kroniki Rozwoju” dla poszukiwaczy mniej znanych lub zapomnianych śladów polskich inicjatyw gospodarczych okresu międzywojnia. Szczególnie tych, które mocno odcisnęły się na rozwoju danej miejscowości.
    Jury wybierze laureatów w trzech kategoriach: dziennikarzy, samorządowców i czytelników (np. pasjonatów lokalnej historii). Laureaci pierwszych miejsc otrzymają po 4 tys. zł, a drugich miejsc – po 2 tys. zł. Jury przyzna też dwie nagrody specjalne po 1 tys. zł za pracę najlepiej udokumentowaną faktograficznie i pracę, mającą najwyższe walory popularyzatorskie.

Czytaj więcej...

#ChceMiSie. 11 maja Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce.

Opublikowano: czwartek, 11, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.
    Dzień ten obchodzony jest w Polsce już po raz 11. Podczas tegorocznej edycji Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. uczy przede wszystkim świadomej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Nasze odpady to wartościowe surowce wtórne!

Czytaj więcej...

Budżet obywatelski Małopolski

Opublikowano: poniedziałek, 08, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    W bieżącym roku Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje drugą edycję Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Doświadczenia pokazują, że inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zaś wykonane w ramach BO zadania dobrze służą Małopolanom. Wśród działań przybliżających cel i zasady przedsięwzięcia przewidziane zostały w każdym powiecie spotkania informacyjne. Będą one dobrą okazją do uzyskania konkretnych informacji na temat możliwości udziału w projekcie.

    Miejsca i terminy spotkania: powiat brzeski  - 10 maja 2017 r. (środa) godz. 17:00 - Starostwo Powiatowe w Brzesku – sala obrad (Brzesko, ul. Głowackiego 51).

Czytaj więcej...

Komunikat w sprawie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest

Opublikowano: piątek, 05, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Burmistrz Czchowa informuje, że Gmina Czchów otrzymała dotację z Ministerstwa Rozwoju na przeprowadzenie inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. W związku z powyższym w miesiącach maj – sierpień 2017 r., na terenie gminy Czchów zostanie przeprowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest przez pracowników Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Osoby przeprowadzające inwentaryzację będą posiadały stosowne upoważnienie Burmistrza Czchowa.

Czytaj więcej...

Audytorzy energetyczni ruszyli w teren

Opublikowano: wtorek, 02, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...      Urząd Miejski w Czchowie oraz Niezależni Doradcy Energetyczni informują, że na terenie naszej Gminy rozpoczął się proces wykonywania audytów energetycznych w domach zgłoszonych do projektu wymiany pieców.

     Audytorzy winni posiadać przy sobie identyfikator wydany przez Urząd Marszałkowski, Identyfikator firmy NDE oraz upoważnienie wydane przez Gminę. Każdy z mieszkańców, w przypadku wątpliwości, proszony jest o telefon pod wskazany poniżej numer, celem zweryfikowania w siedzibie firmy NDE danych osoby dokonującej oceny energetycznej.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkania informacyjno-konsultacyjne dla beneficjentów

Opublikowano: czwartek, 27, kwiecień 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    Stowarzyszenie ''Na Śliwkowym Szlaku'' informuje, iż zaplanowane zostały spotkania informacyjno - konsultacyjne dla mieszkańców obszaru Śliwkowego Szlaku oraz potencjalnych beneficjentów zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji na realizację zadań w ramach poddziałania ''Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla naboru wniosków o przyznanie pomocy realizowanych w II połowie 2017 roku. Spotkania będą składać się z dwóch modułów: moduł I, godz. 13.00-16.00 przeznaczony dla NGO, JST oraz osób fizycznych obejmować będzie zagadnienia dotyczące przedsięwzięć: 1.1.1, 1.2.1, 1.1.2, 1.2.2,  1.3.1, 1.3.2, moduł II, godz. 16.00-18.00 dotyczący przedsiębiorczości dla osób fizycznych planujących założenie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej...