Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Konkurs - "Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej"

Opublikowano: wtorek, 22, wrzesień 2020

Czytaj więcej...    Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon (https://mamplon.pl) organizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów. Wielki finał odbędzie się 24.10.2020 w stolicy humoru, czyli Wąchocku!
     Zapraszamy do wzięcia udziału.
    Prace nadsyłać można w jednej z kategorii:

 • PIOSENKA
 • WIERSZ
 • LEGENDA/ OPOWIEŚĆ/ DOWCIP

Czytaj więcej...

Ulotka informacyjna - walka z ASF

Opublikowano: czwartek, 17, wrzesień 2020

Czytaj więcej...      Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brzesku przekazuje w załączeniu aktualną ulotkę informacyjną dotyczącą zasad bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń.

Czytaj więcej...

Komunikat - awaria sieci wodociągowej w Tymowej

Opublikowano: piątek, 11, wrzesień 2020

Czytaj więcej...W związku z awarią na sieci wodociągowej uprzejmie informujemy, że w dniu 11 września 2020 roku wystąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców wody w miejscowości: Tymowa.

Zakończenie prac planowane jest na ok. godz. 15:00

Za wszelkie utrudnienia spowodowane przerwą w dostawie wody uprzejmie przepraszamy. Dołożymy wszelkiej staranności aby jak najszybciej zakończyć prowadzone prace.

Zapraszamy do konkursu pn. „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI”

Opublikowano: czwartek, 10, wrzesień 2020

Czytaj więcej...

Głosuj i odkrywaj kolejne nieoczywiste Skarby Małopolski! Kliknij tu

1 września ruszył drugi etap konkursu pn. „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI”, organizowany przez Województwo Małopolskie we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. W ramach konkursu do 20 września można głosować na wybranych faworytów. Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.

Zachęcamy do oddawania głosów na ulubione małopolskie produkty i oferty turystyczne. Regulamin konkursu oraz formularz do głosowania dostępne są na specjalnie przygotowanej przez Województwo Małopolskie stronie internetowej www.konkurs.visitmalopolska.pl

W kategorii "Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna" znalazło się miasto Czchów.

W kategorii "Unikatowa atrakcja turystyczna" jest Zamek w Czchowie oraz Szlak Militarno-Historyczny.

Głos można oddać na jednego kandydata w ramach każdej z kategorii konkursowych.

Należy pamiętać, aby po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który zostanie przesłany na wskazany adres e-mail – dzięki temu oddany głos trafi tam, gdzie powinien i zostanie policzony.

ZAGŁOSUJ NA SWOJEGO FAWORYTA

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Opublikowano: środa, 09, wrzesień 2020

Czytaj więcej...

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020. O przyznanie pomocy mogą ubiegać się rolnicy w przypadku, gdy rolnik lub jego małżonek:

1. według stanu na dzień 1 marca 2020 r. był posiadaczem co najmniej:

 • 3 sztuk samców gatunku bydło domowe, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy i nie więcej niż 24 miesiące lub
 • 3 sztuk krów, samic bydło domowe typu użytkowego mlecznego lub typu użytkowego kombinowanego, których wiek przekraczał 24 miesiące, lub
 • 10 sztuk samic gatunku owca domowa, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy, lub
 • 5 sztuk samic gatunku koza, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy, lub
 • 1 sztuki zwierzęcia gatunku świnia i zgłosił urodzenie co najmniej 21 sztuk świń, które nastąpiło w okresie od 1 listopada 2019 r. do 31 maja 2020 r.
 • oraz ten rolnik lub jego małżonek do dnia zakończenia naboru wniosków o przyznanie pomocy prowadzi działalność rolniczą w zakresie chowu lub hodowli co najmniej jednego z gatunków zwierząt, których był posiadaczem w dniu 1 marca 2020 r., lub

  Czytaj więcej...

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS

Opublikowano: piątek, 28, sierpień 2020

Czytaj więcej...     Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Brzesku pod patronatem Burmistrza Czchowa Pana Marka Chudoby przeprowadziła dziesiątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenie "Założenia i zasady funkcjonowania programu Pracowniczych Planów Kapitałowych "

Opublikowano: piątek, 28, sierpień 2020

Czytaj więcej...    PFR Portal PPK zaprasza pracodawców, przedstawicieli kadr i działów HR oraz zespoły odpowiedzialne za wdrożenie PPK z województwa małopolskiego na bezpłatne szkolenie: „Założenia i zasady funkcjonowania programu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK)".
     Jakie są założenia i zasady funkcjonowania programu PPK? Jak wdrożyć PPK w swojej firmie? Czy każda firma musi mieć PPK? Co to jest instytucja finansowa i jak ją wybrać? Jakie terminy obowiązują przy wprowadzeniu PPK?

Czytaj więcej...

Oddział Małopolski PFRON informuje o naborze wniosków służących walce z COVID-19

Opublikowano: poniedziałek, 24, sierpień 2020

Czytaj więcej...     Od 11 sierpnia 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o powierzenie grantów w ramach projektu pn. „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przyczyni się do zapewnienia ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez WTZ oraz w ramach zadań zlecanych przez PFRON, jak i pracowników zaangażowanych w bezpośrednią pracę z osobami z niepełnosprawnościami, w sytuacji zagrożenia COVID-19.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia o naborach wniosków o przyznanie pomocy nr 6/2020, 7/2020, 8/2020, 9/2020, 10/2020 i 11/2020

Opublikowano: środa, 19, sierpień 2020

Czytaj więcej...     Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” działająca na terenie gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Korzenna, Lipnica Murowana, Łososina Dolna informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nabory wniosków zostaną przeprowadzone w ramach następujących przedsięwzięć:

Czytaj więcej...

Rynek XXI wieku dla lokalnych sprzedawców i producentów

Opublikowano: środa, 19, sierpień 2020

Czytaj więcej...    Właśnie wystartował pierwszy w Polsce bazarek internetowy Rynek. Jest to inicjatywa dwójki młodych ludzi, świeżo po studiach na Politechnice Krakowskiej, którzy chcąc wesprzeć polską gospodarkę stworzyli platformę sprzedażową dla rolników. To rozbudowany portal oferujący wiele korzyści zarówno sprzedawcom, jak i kupującym. Podstawowym założeniem projektu jest zwiększenie aktywności polskich rolników i rozszerzenie ich działalności poprzez sprzedaż internetową.

    Głównym zamysłem przy tworzeniu Rynku było, aby stworzyć sieć rolników i konsumentów na terenie całej Polski i w ten sposób połączyć ze sobą sprzedawców polskich, zdrowych produktów z lokalnymi konsumentami. Chcemy, aby wszyscy Polacy, nieważne czy mieszkają na wsi czy w dużym mieście – mieli zawsze swobodny dostęp do produktów z lokalnego rynku. Drugim naszym celem jest to, aby ludzie wyrobili w sobie nawyk świadomego wybierania towarów od polskich sprzedawców. Wiemy, że rynek sklepów spożywczych w Polsce jest zdominowany przez zagraniczne przedsiębiorstwa i zwłaszcza w miastach, ogranicza to mocno dostęp do rodzimych produktów.

Czytaj więcej...