Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Komunikat w sprawie zwrotu podatku akcyzowego

Opublikowano: środa, 24, lipiec 2019

Czytaj więcej...    

    Burmistrz Czchowa przypomina rolnikom, że zbliża się II etap składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2019r. Wnioski wraz załączonymi fakturami VAT za okres od 1 lutego 2019 r do 31 lipca 2019 r. proszę składać w pok. Nr 1 (naprzeciw Kasy) w terminie od 1 sierpnia do 2 września 2019r. Pieniądze wypłacane będą w terminie od 1 do 31 października 2019r. w kasie lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku . Rolnicy, którzy są dzierżawcami użytków rolnych proszeni są o przedłożenie umowy dzierżawy, oraz jeżeli posiadają bydło, powinni złożyć przy wniosku zaświadczenie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Burmistrz Czchowa

Czytaj więcej...

Awaria sieci wodociągowej

Opublikowano: poniedziałek, 22, lipiec 2019

W związku z awarią na sieci wodociągowej uprzejmie informujemy, że w dniu 22 lipca 2019 roku wystąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców wody w miejscowości Złota (kierunek: od Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w stronę zbiornika Wielka Góra)

Zakończenie prac planowane jest na ok. godz. 15:00

Za wszelkie utrudnienia spowodowane przerwą w dostawie wody uprzejmie przepraszamy. Dołożymy wszelkiej staranności aby jak najszybciej zakończyć prowadzone prace.

KOMUNIKAT

Opublikowano: poniedziałek, 22, lipiec 2019

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania celem jednoczesnego upamiętnienia 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy emitowany przez syreny alarmowe (odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut)

Kolejne nabory wniosków – terminy w Stowarzyszeniu „Na Śliwkowym Szlaku”

Opublikowano: wtorek, 16, lipiec 2019

Czytaj więcej...     Stowarzyszenie ''Na Śliwkowym Szlaku'' informuje, iż zostały zaplanowane kolejne nabory wniosków w ramach poddziałania ''Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność'' objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla przedsięwzięć:

  1. Tworzenie przedsiębiorstw, w szczególności z zakresu branży turystycznej, rekreacyjnej i małego przetwórstwa (2.1.1)

w dniach 16.09.2019 -30.09.2019

  1. Rozwój przedsiębiorstw, w szczególności branży turystycznej, rekreacyjnej i małego przetwórstwa (2.1.2)
  2. Remont, odnowienie, zagospodarowanie obiektów dziedzictwa kulturowego, jako wkład w zachowanie tradycji  (1.3.2)
  3. Działalność centrum przetwórstwa lokalnego (2.2.1)

w dniach 03.10.2019 – 17.10.2019

Czytaj więcej...

Zapraszamy na XX Baszta Jazz Festival

Opublikowano: poniedziałek, 08, lipiec 2019

 Zapraszamy na XX Baszta Jazz Festival - 12, 13 i 14 lipca 2019 r. Więcej informacji na www.jazz.czchow.pl

XXBJF

Konkurs fotograficzny „Rolnicza Małopolska” z okazji 25-lecia ARiMR

Opublikowano: czwartek, 04, lipiec 2019

Czytaj więcej...    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Z tej okazji przygotowała dla mieszkańców naszego województwa szereg konkursów. 1 lipca rozpoczął się konkurs fotograficzny „Rolnicza Małopolska. 25 zdjęć na 25-lecie ARiMR”. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy fotografują amatorsko i będą chcieli uczynić tematem swoich zdjęć małopolskie rolnictwo

Czytaj więcej...

Muzyka Zaklęta w Drewnie - Lora Szafran - Lipnica Murowana

Opublikowano: środa, 03, lipiec 2019

Czytaj więcej...7 lipca 2019 r., godz. 17:00, Lipnica Murowana, kościół pw. św. Leonarda (UNESCO), koncert plenerowy
Lora Szafran
„I tak się trudno rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/325473788147620/ 

Czytaj więcej...

Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie

Opublikowano: poniedziałek, 01, lipiec 2019

Czytaj więcej...     Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (międzyresortowego organu pomocniczego Rady Ministrów w sprawach bezpieczeństwa ruchu drogowego), działającej w strukturze organizacyjnej Ministerstwa Infrastruktury serdecznie zaprasza na kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia.

Więcej na stronie: https://www.powiatbrzeski.pl/aktualnosc/2549,senior-na-drodze-pamietaj-o-bezpieczenstwie

Komunikat - oszczędzaj wodę!

Opublikowano: poniedziałek, 01, lipiec 2019

Czytaj więcej...     Szanowni Mieszkańcy, w związku z panującą suszą spowodowaną przedłużającym się okresem upałów Burmistrz Czchowa zwraca się z prośbą o oszczędne korzystanie z wody z gminnej sieci wodociągowej.
     Woda może być wykorzystywana wyłącznie do celów spożywczych i socjalnych.Wprowadza się ZAKAZ używania wody do napełniania przydomowych basenów, podlewania ogrodów, upraw, terenów zielonych, zraszania oraz mycia placów i samochodów.
     Prosimy Mieszkańców o wyrozumiałość i zastosowanie się do niniejszego komunikatu.

1 lipca dodatkowym dniem na wnioski dla rolników

Opublikowano: piątek, 28, czerwiec 2019

Czytaj więcej...     To już ostatnie dni na ubieganie się o premie na restrukturyzację małych gospodarstw lub pomoc dla młodych rolników. Czas na wystąpienie o te środki będzie jeszcze 1 lipca. Wskazany w rozporządzeniu ostateczny termin - 29 czerwca wypada w sobotę, a to oznacza przedłużenie naboru wniosków do następującego po niej poniedziałku.

    Dużym zainteresowaniem cieszy się szczególnie działanie związane z restrukturyzacją małych gospodarstw. Rolnicy chcą wykorzystać szansę na otrzymanie dofinansowania w wysokości 60 tys. zł na realizację swojego autorskiego pomysłu na rozwój gospodarstwa rolnego. Wsparcie mogą otrzymać zarówno osoby ubezpieczone w KRUS, jak i te pracujące poza gospodarstwem i płacące ZUS.

Czytaj więcej...