Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Wczesna interwencja dla dzieci niepełnosprawnych

Opublikowano: środa, 02, styczeń 2019

WSA 6599    Kilkunastu małych pacjentów zostało już zarejestrowane do pierwszej tury projektu „Wsparcie dla tworzenia i działalności wielospecjalistycznych zespołów wczesnej interwencji dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym lub zagrożonym niepełnosprawnością”, którego realizacja rozpoczyna się  w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.
      – O udział w projekcie pytają szczególnie rodzice maluchów dzieci w przedziale 0-3 lat – mówi Anna Dębińska z Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci, działającego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.
Projekt jest pomyślany także dla dzieci starszych z przedziału wiekowego od 4 do 7 lat niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, sensoryczną, sprzężoną, a także z zaburzonym funkcjonowaniem percepcji wzrokowej czy słuchowej.
      Każde z dzieci zakwalifikowanych do udziału w projekcie zostało przebadane przez lekarza i pozostałych członków  zespołu konsultacyjnego, w skład którego wchodzili  między innymi fizjoterapeuta, logopeda, psycholog. W ten sposób ustalono charakter prowadzonej terapii, która będzie realizowana  w ośrodku albo, jak w przypadku dzieci najmłodszych w ich domach.
     - Chodzi o to, by wyjść naprzeciw rodzicom, którzy mają problem z dotarciem na zajęcia,  na przykład w przypadku kiedy rodzice  mają pod opieką jeszcze inne dzieci – mówi Anna Dębińska.
Pierwsze zajęcia odbywają się już w grudniu.
     W ramach projektu, który będzie realizowany przez 3 lata, opieką zespołu konsultacyjnego  objęte zostanie  90 dzieci. Będą też warsztaty szkoleniowe dla rodziców.
     Rejestracja do programu w ramach wczesnej interwencji Osobiście: SP ZOZ w Brzesku, w godz. od 12.00-14.00 - parter, pokój nr 015 (Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci)
Telefonicznie: nr tel. 507 219 581, 507 219 651, 14 662 12 01, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

Odsłony: 210