Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Dzień Otwarty MORD w Krakowie – „Oswajamy egzaminy”

Opublikowano: środa, 12, czerwiec 2019

dni otwarte    Przewodniczący Małopolskiej WRBRD Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka i Dyrektor MORD w Krakowie Marek Dworak zapraszają na Dzień Otwarty. Impreza pod hasłem „Oswajamy Egzaminy” ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z egzaminowaniem oraz propagować bezpieczeństwo ruchu drogowego.

     Udział w przedsięwzięciu wezmą – oprócz pracowników MORD w Krakowie - przedstawiciele Instytucji wchodzących w skład Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie, Strażacy i Druhowie ze Straży Pożarnych, Centrum Inicjatyw BRD, Zespół Ratownictwa Medycznego OSP w Białym Kościele, Żandarmeria Wojskowa, Radio Kraków i TVP3 Regionalna.
Egzaminatorzy MORD w Krakowie odpowiedzą na pytania związane z egzaminowaniem.
Udostępnimy możliwość przystąpienia do próbnego egzaminu teoretycznego na kat. B oraz zorganizujemy pokaz egzaminu praktycznego na placu manewrowym.
O godzinie 10.30, 12.00 i 13.30 dla zainteresowanych spotkania konsultacyjne z ekspertami w zakresie egzaminowania i przepisów ruchu drogowego.
Dla najmłodszych uczestników przewidziane są zajęcia z zestawem edukacyjnym „Autochodzik”, a dla trochę starszych pokaz egzaminu na kartę rowerową, z możliwością skorzystania z próbnych jazd na mobilnym miasteczku ruchu drogowego.
Przewidujemy przeprowadzenie minikonkursów i rozdanie drobnych upominków uczestnikom.
Inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego spotkają się z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami z przekazem o bezpiecznych przewozach wakacyjnych.
Dla chętnych kierowców samochodów osobowych udostępnimy nieodpłatnie – obsługiwaną przez Inspektorów WITD w Katowicach – Mobilną Stację Diagnostyczną.
Dla wszystkich uczestników przygotowujemy atrakcje zorganizowane przez Straż Pożarną, Żandarmerię Wojskową i Służby Ratownicze OSP.
Organizujemy pokaz zabytkowych samochodów.
Przebieg Imprezy będzie transmitowany na żywo przez Radio Kraków w programie „Radiostrada” i nagrywany przez TVP3.

Plakat informacyjny (plik .pdf)

Odsłony: 242