Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Komputery dla uczniów

Opublikowano: piątek, 08, maj 2020

Czytaj więcej...    Gmina Czchów zakupiła do szkół 35 laptopów w ramach programu: „Zdalna Szkoła”, pochodzących z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

     

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii: 10 porad policjanta

Opublikowano: czwartek, 23, styczeń 2020

Czytaj więcej...Szanowni Państwo,
Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Adresatami przygotowanego materiału są rodzice. Film powstał w ramach organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", w której uczestniczy już 2500 szkół i przedszkoli z całej Polski (więcej o akcji: www.edu.crl.org.pl), a także pod hasztagiem #DzieciUcząRodziców na Facebooku.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół w Czchowie nominowany do nagrody BRD

Opublikowano: środa, 04, grudzień 2019

Czytaj więcej...    Zespół Szkół w Czchowie został nominowany do prestiżowej nagrody w ogólnopolskim konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019. Wydarzenie odbyło się 22 listopada 2019 roku w hotelu Regent Warsaw Hotel w Warszawie, gdzie Organizatorzy tj. Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego już po raz 10, podczas jubileuszowej Gali,  uhonorowali przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji, działaczy samorządowych, ekspertów – ludzi z pasją pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

160 lat Szkoły w Domosławicach

Opublikowano: poniedziałek, 03, czerwiec 2019

Czytaj więcej...     Początki szkolnictwa na terenie Domosławic w latach pięćdziesiątych XIX wieku związane są z kościołem i proboszczem ks. Janem Pawlikiem. W 1859 roku staraniem księdza proboszcza utworzono szkołę trywialną. Budynek był drewniany, mieściła się w nim jedna izba szkolna oraz mieszkanie dla nauczyciela. Podstawowe przedmioty nauczania to: religia, czytanie, pisanie i rachunki. Pierwszym nauczycielem był Antoni Glodt, który swoje obowiązki pełnił ponad 40 lat.  W roku 1879 postanowiono wyremontować stary budynek szkoły, jednak nauczycielowi przy wsparciu proboszcza Macieja Smoleńskiego udało się przekonać gminy, że lepiej byłoby wybudować nową szkołę. W tym celu hr. Karol Antoni Lanckoroński darował szkole grunt o objętości 1 morga i 1060 sążni oraz staw. Ostateczną deklarację podpisano w sierpniu 1881 roku.

Czytaj więcej...

Nabór do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach

Opublikowano: poniedziałek, 03, czerwiec 2019

Plakat informacyjny po kliknęciu "Czytaj więcej".

Czytaj więcej...

NAUKOBUS w Domosławicach - najważniejsze informacje

Opublikowano: piątek, 08, marzec 2019

Czytaj więcej...

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. 25 i 26 marca NAUKOBUS pojawi się w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach.

Czytaj więcej...

Wir ekologiczny w Czchowie!

Opublikowano: wtorek, 26, czerwiec 2018

Czytaj więcej...      Jak długo rozkłada się butelka plastikowa wyrzucona w lesie, ile drzew trzeba ściąć żeby wyprodukować tonę papieru oraz ile polarów można zrobić z tony butelek PET to tylko część z zagadnień poruszanych na spotkaniu ekologicznym pod nazwą „Wir ekologiczny” w którym przedstawiciele Gminy Czchów mieli przyjemność uczestniczyć. Na zaproszenie Stowarzyszenia "Wiedza i Rozwój" z Czchowa zareagowaliśmy z wielkim entuzjazmem, gdyż wiemy jak niezwykle ważną rolę odgrywa edukacja ekologiczna.  

Czytaj więcej...

Wiedza o czasach kazimierzowskich wciąż żywa

Opublikowano: czwartek, 21, czerwiec 2018

Czytaj więcej...     Po raz szósty dzięki współpracy MOKSIR w Czchowie, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej w Czchowie oraz Szkole Podstawowej w Złotej udało się zorganizować konkurs wiedzy na temat czasów Kazimierz Wielkiego. Te historyczne zmagania już na stałe wpisało się w kalendarz konkursów organizowanych na terenie Powiatu Brzeskiego. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, na poziomie szkolnym brało udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w finale znalazło się łącznie 116 osób. W ostatnim  etapie konkursu udział wzięli uczniowie z gmin: Czchów, Gnojnik, Szczurowa, Brzesko, Dębno i Iwkowa.

 

Czytaj więcej...

Konkursy na stanowisko dyrektorów

Opublikowano: piątek, 27, kwiecień 2018

Burmistrz Czchowa ogłasza konkursy na stanowisko dyrektora:

  • Publicznego Przedszkola w Czchowie
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie
  • Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tworkowej
  • Zespołu Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów znajdują się w załączonym pliku.

OGŁOSZENIE BURMISTRZA CZCHOWA (plik .pdf)

Wolontariuszki SKC Tymowa w drodze do Rzymu

Opublikowano: poniedziałek, 05, marzec 2018

Czytaj więcej...     W poniedziałek 5 marca grupa siedmiu wolontariuszek Szkolnego Koła Caritas z Publicznej Szkoły Publicznej im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Tymowej wraz z opiekunem wyjeżdża na cztery dni do Rzymu. Jest to główna nagroda ogólnopolskiego konkursu multimedialnego „Zacznij działać” zorganizowanego przez Caritas Polska. Jury spodobało się ciekawe podejście do tematu, czyli scenariusz oparty na sposobach rekrutacji nowej osoby do wolontariatu.

Czytaj więcej...