Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

PSP w Czchowie - śpiewające obchody odzyskania niepodległości

Opublikowano: środa, 15, listopad 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    Tradycją już w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie jest organizacja konkursu wokalnego, którego celami są: uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskie oraz upowszechnianie piosenek patriotycznych wśród dzieci. W ósmej już edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej pt. "Młodzież pamięta" udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. W pierwszej części były grupowe występy uczniów z klas 0-3. Później ponad 30 uczniów z klas 4-7 rywalizowało indywidualnie. Niezależnie od uzyskanych wyników słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do kultywowania tak ważnych dla narodu tradycji.

Czytaj więcej...

Nagroda za najwyższą jakość edukacji SAPERE AUSO dla Szkoły Muzycznej I st. w ZSiP im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

Opublikowano: czwartek, 02, listopad 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...        19 października Burmistrz Czchowa, pan Marek Chudoba oraz delegacja Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, z dyrektorem Kazimierzem Wojnickim, złożyli wizytę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. To symboliczne spotkanie dwóch szkolnych tradycji: bardzo młodej, zaledwie 5-letniej, z najstarszą w Polsce, bo liczącą sobie nieprzerwanie aż 429 lat. Okazja do spotkania była niezwykła, jako że właśnie w auli I Liceum w Krakowie odbyła się gala wręczenia Nagrody Jakości Nauczania „Sapere auso”, ustanowionej przez marszałka województwa małopolskiego.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza

Opublikowano: poniedziałek, 29, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza w roku szkolnym 2017/2018 młodzież  gimnazjalną  do podjęcia nauki w:
1) LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM:

  • z przedmiotami rozszerzonymi: biologia, chemia
  • z przedmiotami rozszerzonymi: geografia, język angielski

Czytaj więcej...

Inscenizacja o H. Sienkiewiczu w Zespole Szkół w Złotej

Opublikowano: czwartek, 17, listopad 2016
Wiesław Grzesicki

Czytaj więcej..."Na tym kończy się ten szereg książek pisanych w ciągu kilku lat i w niemałym trudzie — dla pokrzepienia serc. Dla pokrzepienia polskich zniewolonych serc…"
Tymi słowami zakończyła się inscenizacja poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi, w setną rocznicę śmierci wielkiego pisarza, w dniu 15 listopada 2016 roku w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej.

Czytaj więcej...

Aktywni Obywatele w Powiecie Brzeskim

Opublikowano: poniedziałek, 10, październik 2016
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    Gra strategiczna dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz warsztaty dla organizacji pozarządowych to działania zaplanowane przez Fundację Aktywnej Edukacji z Porąbki Uszewskiej, realizującej projekt "Aktywni Obywatele w Powiecie Brzeskim". Projekt  współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i będzie trwał do końca 2016 roku. Gra "Aktywny obywatel w gminie" to zajęcia warsztatowe dla dwudziestu grup młodzieży w cyklu czterech dwugodzinnych rund.  Z Gminy Czchów w warsztatach biorą udział już dwie grupy uczniów z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej.  

Czytaj więcej...

Realizacja projektu Erasmus + w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach

Opublikowano: wtorek, 31, maj 2016
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach biorący udział w projekcie Erasmus +, 09.05.2016 r. miał zaszczyt przywitać gości, którzy przybyli z Niemiec, Hiszpanii i Rumunii. Pierwszy dzień rozpoczął się od prezentacji dotyczącej historycznego aspektu regionu każdego z państw. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu, który przygotowała Pani Anna Piechnik (przedstawicielka SANEPIDU). Dotyczył on higieny szkolnej oraz współczesnych chorób zakaźnych.

Czytaj więcej...

Szkolenia dla kierowników filii, sekcji oraz Rady Artystycznej i Programowej ZSiP w Domosławicach

Opublikowano: czwartek, 08, październik 2015
Rafał Kopytko
    W hotelu "Łaziska" w Czchowie, odbyło się szkolenia dla kierowników filii, sekcji oraz Rady Artystycznej i Programowej ZSiP w Domosławicach. Zajęcia poprowadziła Monika Gubała, doradca metodyczny z listy MKiDN, dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Dobczycach. Tematem wiodącym spotkania było uzyskanie wiedzy, która pozwoli na  podjęcie decyzji w sprawie utworzenia w szkole, od przyszłego roku, działu muzykowania zespołowego.

Czytaj więcej...

Kurs języka chińskiego w ZSiP w Domosławicach

Opublikowano: piątek, 02, październik 2015
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    W Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach we współpracy z Instytutem Konfucjusza rozpoczynają się zajęcia z nauki języka chińskiego. Kurs prowadzi nauczycielka Zespołu Szkół – pani Man Li.

   Spotkanie z "CHIŃSKIM SMOKIEM" dla dzieci i młodzieży - zajęcia języka chińskiego! Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 19.00 - 19.45. ZAPRASZAMY!!!

Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach otrzymało środki finansowe na realizację projektu z programu Erasmus+

Opublikowano: wtorek, 22, wrzesień 2015
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Tytuł projektu brzmi: „Chorzy, czy zdrowi: zwiększenie kompetencji młodych Europejczyków, w celu zapewnienia zdrowia i zapobiegania chorobom”

     Projekt jest przewidziany do realizacji w ciągu dwóch lat, rozpoczynamy we wrześniu 2015 roku, a  zakończenie jest przewidziane na sierpień 2017 roku. Liderem projektu jest szkoła niemiecka, natomiast my jesteśmy obok Niemców, Hiszpanów i Rumunów partnerami.

Czytaj więcej...