Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

160 lat Szkoły w Domosławicach

Opublikowano: poniedziałek, 03, czerwiec 2019

Czytaj więcej...     Początki szkolnictwa na terenie Domosławic w latach pięćdziesiątych XIX wieku związane są z kościołem i proboszczem ks. Janem Pawlikiem. W 1859 roku staraniem księdza proboszcza utworzono szkołę trywialną. Budynek był drewniany, mieściła się w nim jedna izba szkolna oraz mieszkanie dla nauczyciela. Podstawowe przedmioty nauczania to: religia, czytanie, pisanie i rachunki. Pierwszym nauczycielem był Antoni Glodt, który swoje obowiązki pełnił ponad 40 lat.  W roku 1879 postanowiono wyremontować stary budynek szkoły, jednak nauczycielowi przy wsparciu proboszcza Macieja Smoleńskiego udało się przekonać gminy, że lepiej byłoby wybudować nową szkołę. W tym celu hr. Karol Antoni Lanckoroński darował szkole grunt o objętości 1 morga i 1060 sążni oraz staw. Ostateczną deklarację podpisano w sierpniu 1881 roku.

Czytaj więcej...

Nabór do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach

Opublikowano: poniedziałek, 03, czerwiec 2019

Plakat informacyjny po kliknęciu "Czytaj więcej".

Czytaj więcej...

NAUKOBUS w Domosławicach - najważniejsze informacje

Opublikowano: piątek, 08, marzec 2019

Czytaj więcej...

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. 25 i 26 marca NAUKOBUS pojawi się w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach.

Czytaj więcej...

Wir ekologiczny w Czchowie!

Opublikowano: wtorek, 26, czerwiec 2018

Czytaj więcej...      Jak długo rozkłada się butelka plastikowa wyrzucona w lesie, ile drzew trzeba ściąć żeby wyprodukować tonę papieru oraz ile polarów można zrobić z tony butelek PET to tylko część z zagadnień poruszanych na spotkaniu ekologicznym pod nazwą „Wir ekologiczny” w którym przedstawiciele Gminy Czchów mieli przyjemność uczestniczyć. Na zaproszenie Stowarzyszenia "Wiedza i Rozwój" z Czchowa zareagowaliśmy z wielkim entuzjazmem, gdyż wiemy jak niezwykle ważną rolę odgrywa edukacja ekologiczna.  

Czytaj więcej...

Wiedza o czasach kazimierzowskich wciąż żywa

Opublikowano: czwartek, 21, czerwiec 2018

Czytaj więcej...     Po raz szósty dzięki współpracy MOKSIR w Czchowie, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej w Czchowie oraz Szkole Podstawowej w Złotej udało się zorganizować konkurs wiedzy na temat czasów Kazimierz Wielkiego. Te historyczne zmagania już na stałe wpisało się w kalendarz konkursów organizowanych na terenie Powiatu Brzeskiego. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, na poziomie szkolnym brało udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w finale znalazło się łącznie 116 osób. W ostatnim  etapie konkursu udział wzięli uczniowie z gmin: Czchów, Gnojnik, Szczurowa, Brzesko, Dębno i Iwkowa.

 

Czytaj więcej...

Konkursy na stanowisko dyrektorów

Opublikowano: piątek, 27, kwiecień 2018

Burmistrz Czchowa ogłasza konkursy na stanowisko dyrektora:

  • Publicznego Przedszkola w Czchowie
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie
  • Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tworkowej
  • Zespołu Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów znajdują się w załączonym pliku.

OGŁOSZENIE BURMISTRZA CZCHOWA (plik .pdf)

Wolontariuszki SKC Tymowa w drodze do Rzymu

Opublikowano: poniedziałek, 05, marzec 2018

Czytaj więcej...     W poniedziałek 5 marca grupa siedmiu wolontariuszek Szkolnego Koła Caritas z Publicznej Szkoły Publicznej im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Tymowej wraz z opiekunem wyjeżdża na cztery dni do Rzymu. Jest to główna nagroda ogólnopolskiego konkursu multimedialnego „Zacznij działać” zorganizowanego przez Caritas Polska. Jury spodobało się ciekawe podejście do tematu, czyli scenariusz oparty na sposobach rekrutacji nowej osoby do wolontariatu.

Czytaj więcej...

PSP w Czchowie - śpiewające obchody odzyskania niepodległości

Opublikowano: środa, 15, listopad 2017

Czytaj więcej...    Tradycją już w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie jest organizacja konkursu wokalnego, którego celami są: uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskie oraz upowszechnianie piosenek patriotycznych wśród dzieci. W ósmej już edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej pt. "Młodzież pamięta" udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. W pierwszej części były grupowe występy uczniów z klas 0-3. Później ponad 30 uczniów z klas 4-7 rywalizowało indywidualnie. Niezależnie od uzyskanych wyników słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do kultywowania tak ważnych dla narodu tradycji.

Czytaj więcej...

Nagroda za najwyższą jakość edukacji SAPERE AUSO dla Szkoły Muzycznej I st. w ZSiP im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach

Opublikowano: czwartek, 02, listopad 2017

Czytaj więcej...        19 października Burmistrz Czchowa, pan Marek Chudoba oraz delegacja Szkoły Muzycznej I st. w Zespole Szkół i Przedszkola im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, z dyrektorem Kazimierzem Wojnickim, złożyli wizytę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. To symboliczne spotkanie dwóch szkolnych tradycji: bardzo młodej, zaledwie 5-letniej, z najstarszą w Polsce, bo liczącą sobie nieprzerwanie aż 429 lat. Okazja do spotkania była niezwykła, jako że właśnie w auli I Liceum w Krakowie odbyła się gala wręczenia Nagrody Jakości Nauczania „Sapere auso”, ustanowionej przez marszałka województwa małopolskiego.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza

Opublikowano: poniedziałek, 29, maj 2017

Czytaj więcej...     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza w roku szkolnym 2017/2018 młodzież  gimnazjalną  do podjęcia nauki w:
1) LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM:

  • z przedmiotami rozszerzonymi: biologia, chemia
  • z przedmiotami rozszerzonymi: geografia, język angielski

Czytaj więcej...