Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza

Opublikowano: poniedziałek, 29, maj 2017
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie zaprasza w roku szkolnym 2017/2018 młodzież  gimnazjalną  do podjęcia nauki w:
1) LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM:

  • z przedmiotami rozszerzonymi: biologia, chemia
  • z przedmiotami rozszerzonymi: geografia, język angielski

Czytaj więcej...

Inscenizacja o H. Sienkiewiczu w Zespole Szkół w Złotej

Opublikowano: czwartek, 17, listopad 2016
Wiesław Grzesicki

Czytaj więcej..."Na tym kończy się ten szereg książek pisanych w ciągu kilku lat i w niemałym trudzie — dla pokrzepienia serc. Dla pokrzepienia polskich zniewolonych serc…"
Tymi słowami zakończyła się inscenizacja poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi, w setną rocznicę śmierci wielkiego pisarza, w dniu 15 listopada 2016 roku w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej.

Czytaj więcej...

Aktywni Obywatele w Powiecie Brzeskim

Opublikowano: poniedziałek, 10, październik 2016
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    Gra strategiczna dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz warsztaty dla organizacji pozarządowych to działania zaplanowane przez Fundację Aktywnej Edukacji z Porąbki Uszewskiej, realizującej projekt "Aktywni Obywatele w Powiecie Brzeskim". Projekt  współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i będzie trwał do końca 2016 roku. Gra "Aktywny obywatel w gminie" to zajęcia warsztatowe dla dwudziestu grup młodzieży w cyklu czterech dwugodzinnych rund.  Z Gminy Czchów w warsztatach biorą udział już dwie grupy uczniów z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej.  

Czytaj więcej...

Realizacja projektu Erasmus + w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach

Opublikowano: wtorek, 31, maj 2016
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach biorący udział w projekcie Erasmus +, 09.05.2016 r. miał zaszczyt przywitać gości, którzy przybyli z Niemiec, Hiszpanii i Rumunii. Pierwszy dzień rozpoczął się od prezentacji dotyczącej historycznego aspektu regionu każdego z państw. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu, który przygotowała Pani Anna Piechnik (przedstawicielka SANEPIDU). Dotyczył on higieny szkolnej oraz współczesnych chorób zakaźnych.

Czytaj więcej...

Szkolenia dla kierowników filii, sekcji oraz Rady Artystycznej i Programowej ZSiP w Domosławicach

Opublikowano: czwartek, 08, październik 2015
Rafał Kopytko
    W hotelu "Łaziska" w Czchowie, odbyło się szkolenia dla kierowników filii, sekcji oraz Rady Artystycznej i Programowej ZSiP w Domosławicach. Zajęcia poprowadziła Monika Gubała, doradca metodyczny z listy MKiDN, dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Dobczycach. Tematem wiodącym spotkania było uzyskanie wiedzy, która pozwoli na  podjęcie decyzji w sprawie utworzenia w szkole, od przyszłego roku, działu muzykowania zespołowego.

Czytaj więcej...

Kurs języka chińskiego w ZSiP w Domosławicach

Opublikowano: piątek, 02, październik 2015
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...    W Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach we współpracy z Instytutem Konfucjusza rozpoczynają się zajęcia z nauki języka chińskiego. Kurs prowadzi nauczycielka Zespołu Szkół – pani Man Li.

   Spotkanie z "CHIŃSKIM SMOKIEM" dla dzieci i młodzieży - zajęcia języka chińskiego! Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 19.00 - 19.45. ZAPRASZAMY!!!

Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach otrzymało środki finansowe na realizację projektu z programu Erasmus+

Opublikowano: wtorek, 22, wrzesień 2015
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Tytuł projektu brzmi: „Chorzy, czy zdrowi: zwiększenie kompetencji młodych Europejczyków, w celu zapewnienia zdrowia i zapobiegania chorobom”

     Projekt jest przewidziany do realizacji w ciągu dwóch lat, rozpoczynamy we wrześniu 2015 roku, a  zakończenie jest przewidziane na sierpień 2017 roku. Liderem projektu jest szkoła niemiecka, natomiast my jesteśmy obok Niemców, Hiszpanów i Rumunów partnerami.

Czytaj więcej...

V MAŁOPOLSKI KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Opublikowano: czwartek, 10, wrzesień 2015
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie i Dyrekcja Centrum Kultury i Sportu w Miechowie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w V Malopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym Regulaminie i na plakacie (pliki pfd).

Uczniowie z Gimnazjum im. Friedricha Harkorta z Herdecke z rewizytą w Domosławicach

Opublikowano: środa, 01, lipiec 2015
Rafał Kopytko

Czytaj więcej...     Szkoła Muzyczna I stopnia w Zespole Szkół i Przedszkola w Domosławicach gościła w dn. 20.06- 24.06. 2015r. 34 uczniów wraz z 3 opiekunkami z zaprzyjaźnionej szkoły w Herdecke. Uczniowie w parach polsko-niemieckich poznawali historię, kulturę, wspólnie koncertowali. Było to drugie spotkanie zaprzyjaźnionych szkół. Pierwsze odbyło się w czerwcu 2014 w Herdecke.

Czytaj więcej...