Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

NAUKOBUS w Domosławicach - najważniejsze informacje

Opublikowano: piątek, 08, marzec 2019

NAUKOBUS1. Przyjazdy Naukobusa i Planetobusa są wspólnym projektem Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.
2. Naukobus i Planetobus jeździ do małych miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 130 tys. mieszkańców. W tym roku Naukobus odwiedzi 140 miejscowości, a Planetobus kolejnych 20. Dzięki temu w naszych wystawach objazdowych w 2018 r. weźmie udział ok. 160 tys. osób.

3. Wystawa, która jeździ w Naukobusie jest zminiaturyzowaną wersją eksponatów, które na co dzień można oglądać w Centrum Nauki Kopernik, a w Planetobusie jeździ mobilne planetarium z CNK.
4. W Naukobusie jest 20 mobilnych eksponatów, a dzieci mogą eksperymentować korzystając ze wsparcia edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.
5. W ten sposób udaje się nam dotrzeć z naszą ideą nauki przez eksperymentowanie do miejsc, w których raczej korzysta się z tradycyjnie planowanych lekcji.
6. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.
7. Zajęcia, które proponują edukatorzy przyjeżdzający Naukobusem i Planetobusem, pozwalają dzieciom na stawianie pytań związanych z nauką, budzą ciekawość i zachęcają do uważnego obserwowania świata wokół i interesowania się różnymi dziedzinami nauki.

Harmonogram korzystania z NAUKOBUSA (plik .pdf)

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Program „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 29 grudnia 2017 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2018. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus”.

Odsłony: 180