Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Gimznazjum w Czchowie - Akcja z książką w roli głównej.

Opublikowano: środa, 28, maj 2014

b_250_0_16777215_00_images_JGurgul_1_a.JPG24 maja o godz. 9.00  na Hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Czchowie odbyła się wielka impreza promująca czytelnictwo pod hasłem CAŁY CZCHÓW CZYTA DZIECIOM. Organizatorem tego spotkania było czchowskie gimnazjum; współorganizatorem Miejski Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i  MOKSiR. Partnerem- Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i Fundacja Cała Polska czyta dzieciom, patronat honorowy nad całą imprezą objął Burmistrz Czchowa - Marek Chudoba a patronat medialny- Radio Kraków, TVP Kraków i Czas Czchowa. Całe przedsięwzięcie adresowane było do rodziców  i dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W programie sobotniej imprezy  można było obejrzeć 2 przedstawienia teatralne dlac najmłodszych w wykonaniu gimnazjalistów i członków czchowskiego Klubu Seniora - Nasza Chata. To już drugie przedsięwzięcie, w którym seniorzy i gimnazjaliści działają razem. Miło było patrzeć, jak w jednej słusznej sprawie- promocji czytelnictwa- zebrały się 3 pokolenia: dziadków, rodziców i dzieci.

Wykład dla rodziców pt” Bajkowa superwitamina dla Twojego dziecka” wygłosiła dr Wanda Matras – Mastalerz, adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Najbardziej trafiła jednak do dzieci, prezentując w ciekawy sposób zajęcia zachęcające do czytania.

Nie zabrakło konkursów, zabaw i niespodzianek dla najmłodszych. Na zakończenie imprezy Seniorzy zabrali najmłodszych w krainę baśni czytając ulubione fragmenty.

b_250_0_16777215_00_images_JGurgul_1_d.JPG efg

Odsłony: 1877