Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Informacja Burmistrza Czchowa

Opublikowano: piątek, 05, kwiecień 2019

dk 75 porozimienie 1     Burmistrz Czchowa informuje, że 4 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Gminy w Iwkowej odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin i miast: Brzesko, Gnojnik, Lipnica Murowana, Czchów, Iwkowa, Łososina Dolna, Chełmiec oraz Nowy Sącz w sprawie podpisania wspólnego stanowiska samorządów dotyczącego przebiegu korytarza DK 75.

     Działając dla dobra lokalnej społeczności, z myślą o przyszłych pokoleniach, ze świadomością, iż nie ma idealnych rozwiązań, a każda dobra decyzja  wymaga olbrzymiej pracy, ale też wielu kompromisów, Prezydent, Burmistrzowie i Wójtowie gmin, przez które przebiegają propozycje budowy drogi krajowej GP DK 75, zajęli wspólne stanowisko (plik pdf) dotyczące jej przebiegu, wskazując wariant samorządowy (mapa jpg), stanowiący połączenie komunikacyjne wszystkich gmin i miast.

    Wybrano wariant najlepszy z możliwych, dopuszczając późniejsze korekty w obrębie poszczególnych gmin, z zachowaniem  uzgodnień na granicach terytorialnych.

    Stanowisko wypracowane przez samorządy zostanie przekazane Ministrowi Infrastruktury, firmie projektowej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do której należeć będzie ostateczna decyzja o przebiegu drogi.

dk 75 porozumienie 2

Odsłony: 641