Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Wizyta w Warszawie uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach

Opublikowano: środa, 13, grudzień 2017

24829064 1371795886275892 656549235 n     W dniach 5 i 6 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Muzycznej I st. im. ks. prof. Józefa Tischnera z Domosławic, wraz z Burmistrzem Czchowa - Markiem Chudobą oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn - Dawidem Chrobakiem, gościli na zaproszenie Pierwszej Damy w Pałacu Prezydenckim oraz w Kancelarii Premiera. W pierwszym dniu wizyty gościliśmy w jednym z najważniejszych budynków w Polsce – siedzibie rządu. Niezapomniane chwile przeżyli uczestnicy siedząc na miejscach zajmowanych zazwyczaj przez Premiera i członków Rady Ministrów.

     W pierwszym dniu wyjazdu zwiedziliśmy ponadto stadion PGE Narodowy. Wieczorem niespodzianką dla wszystkich występujących była, podczas wieczornej próby,  wizyta pana profesora Janusza Przybylskiego wraz z małżonką. Profesor jest jednym z najwybitniejszych polskich dyrygentów, a jego żona przez wiele lat błyszczała talentem wokalnym na estradach polskich i zagranicznych. Profesorostwo przyjęli zaproszenie Burmistrzów Czchowa i Zakliczyna do odwiedzenia naszych stron.

     W drugim dniu ogromne emocje wzbudzała wizyta i koncert w Pałacu Prezydenckim w ramach uroczystości pod nazwą: Muzyczne Mikołajki w Pałacu Prezydenckim. Pani Prezydentowa zaprosiła 150 przedszkolaków oraz wielu dorosłych do udziału w tej imprezie. Nasi uczniowie nie znaleźli się w Warszawie przypadkiem. To ogromna praca wielu osób, współpracujących przy operze o przygodach Pippi sprawiła,  że  mogliśmy zaprezentować możliwości naszych uczniów na najważniejszej scenie w kraju. Sala Kolumnowa Pałacu Prezydenckiego pękała w szwach podczas występu, wymagająca publiczność (przedszkolaki) żywiołowo reagowała na estradową narrację. A pozostali? Zdjęcia oddają najlepiej reakcje publiczności na występy naszych uczniów.

     Na koniec nasi artyści zostali obdarowani przez św. Mikołaja pokaźnymi workami prezentów, na które zasłużyli ciężką pracą.

   Pobyt w Pałacu zakończył się sesją zdjęciową z Pierwszą Damą oraz długą rozmową na temat prowadzenia i funkcjonowania szkoły i jej dotychczasowych osiągnięć.

    Burmistrzowie Czchowa i Zakliczyna pp. Marek Chudoba i Dawid Chrobak, w ramach długiej już doskonałej współpracy sąsiadujących samorządów, zaprosili Panią Prezydentową do odwiedzenia naszych gmin, co spotkało się z miłą reakcją Pierwszej Damy.

     Szersza relacja na stronie: http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,338,muzyczne-mikolajki-w-palacu-prezydenckim.html

    Wizyta w Warszawie była możliwa dzięki Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie i czchowskim rajcom, którzy wspomogli szkołę i umożliwili wyjazd 150 realizatorów opery do stolicy.

Kazimierz Wojnicki

Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie
Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie
Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie
Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie
Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie
Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie
Wizyta w Warszawie Wizyta w Warszawie  

Odsłony: 724