Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Atrakcje turystyczne

Opublikowano: poniedziałek, 19, maj 2014

Zamek w Czchowie - XIV-wieczna baszta murowana, pełniąca w przeszłości, rolę obronną. To bardzo dobrze utrzymany oraz odnowiony obiekt średniowiecznego Zamku. Obecnie na szczycie baszty znajduje się punkt widokowy z rozległą panoramą Doliny Dunajca.
W budynku strażnika znajduje się wystawa archeologiczna, makieta zamku oraz sklepik z pamiątkami. Obiekt udostępniony jest do zwiedzania od 1 maja do 31 października.
Odrestaurowanie baszty, wykonanie budynku strażnika, oraz odkrycie murów obronnych, było dokonane ze środków finansowych gminy Czchów.

Rynek w Czchowie - czworoboczny rynek kryje w sobie wiele ciekawych miejsc i atrakcji dla turystów. Dlatego warto zobaczyć: pomnik św. Jana Nepomucena, dąb „Kazimierz", fontannę miejską, kamienną figurę św. Floriana z romańskim lwem u podnóża, domy z podcieniami, charakterystyczne dla architektury XVIII-wiecznej, oraz tablicę upamiętniającą 800-lecie istnienia miasta Czchów. Zadbany rynek przyciąga swym pięknem zieleni i roślinności.
Prace renowacyjne rynku zostały przeprowadzone, dzięki środkom z budżetu gminy Czchów oraz dofinansowaniu w ramach realizacja zadania pn. „Odnowa centrum Czchowa" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Kościół parafialny w Czchowie - XIII-wieczny kościół gotycki, kryjący w swoim wnętrzu: gotyckie tabernakulum ścienne, gotycką chrzcielnicę z 1506r., renesansowe nagrobki Kaspra Wielogłowskiego i jego żony, tablicę z najstarszym nagrobnym tekstem w języku staropolskim, barokową ambona z XVIII w., Pieta z XV w. oraz jedne z najstarszych
w Europie- freski Via Crucis.
www.parafiaczchow.pl

Miejski Park Zieleni i Wypoczynku GRODZISKO w Czchowie - teren wypoczynkowo-rekreacyjny, zlokalizowany tuż pod wzgórzem zamkowym. Oferuje: zadaszony grill i wiatę z miejsce na biesiadowanie, miejsce na ognisko. A dla dzieci: huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice, wieże wspinaczkowe, boiska do siatkówki plażowej oraz urządzenia sportowe (siłownia out door).
Wykonanie Parku Miejskiego było możliwe dzięki finansowaniu z budżetu gminy Czchów oraz w ramach realizacja zadania pn. „Odnowa centrum Czchowa" z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Stadion Miejski w Czchowie - kompleks rekreacyjno-sportowy w skład, którego wchodzą: boiska przeznaczone dla kilku dyscyplin sportowych, profesjonalna bieżnia, miejsce na grilla lub ognisko, Letni Ogródek oferujący smaczne przekąski, kino plenerowe, zadbany brzeg rzeki dostosowany do wypoczynku w blasku słońca, w pięknej scenerii Doliny Dunajca.
Stadion Miejski zostały finansowane z budżetu gminy Czchów, oraz dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, z programu SPO-ROL (Sektorowy Program Operacyjny, Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich).

Głaz i dęby katyńskie - poniżej rynku w Czchowie, u podnóża Grodziska, znajduje się głaz upamiętniający zamordowanych w Miednoje – Bronisława Gronia, w Katyniu – Józefa Krężołka oraz ofiary katastrofy smoleńskiej z 2010 r.

Zamek Tropsztyn - znajduje się w miejscowości Wytrzyszczka. Legenda głosi, że kryje w sobie skarby Inków. Zamek jest czynny w okresie letnim (lipiec- sierpień), w pełni odremontowany, prezentuje się wspaniale. Wewnątrz znajdują się: wystawa artystyczna, sklepik z pamiątkami, oraz restauracja z widokiem na Jezioro Czchowskie.
www.polinar.pl/tropsztyn/

Przeprawy promowe - wyjątkowa forma komunikacyjna, pozwoli na urozmaiconą trasę zwiedzania. W gminie Czchów działają bezpłatnie: prom wodny Wytrzyszczka - Tropie oraz Czchów - Piaski-Drużków.

Przystań „Łaziska" przy Zaporze Wodnej w Czchowie - umożliwia wypożyczenie sprzętu wodnego: rowerki, kajaki, żaglówki, motory wodne. Dodatkową atrakcją są rejsy statkiem, po Jeziorze Czchowskim. Zadbana plaża pozwala na wypoczynek w blasku słońca, a wieczory umilą: karaoke, koncerty, zajęcia taneczne.
www.hotellaziska.com.pl

Kąpielisko „Chorwacja" w Jurkowie - przyciąga tłumy plażowiczów, którzy mają do dyspozycji szeroki wybór sprzętu wodnego, piaszczyste i kamienne plaże, domki letniskowe, zaplecze gastronomiczne oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych.
www.hotellaziska.com.pl

SpaceClub w Czchowie - największy klub muzyczny w okolicy, oferujący: trzy rodzaje muzyki klubowej, smaczne przekąski, wygodne loże, miejsca VIP, atrakcyjne menu baru, oraz profesjonalną ochronę w trakcie imprezy.
Tel. 662 230 826 www.spaceclub.tv

Laserowy Paintball - to gra komputerowa na żywo, kierowana do niemal każdej grupy wiekowej (powyżej 10 roku życia). Poligon usytuowany na terenie leśnym, tuż przy rzece Dunajec w Czchowie, obok Stadionu Miejskiego.
Tel. 600 916 179 www.miasteczkostrzeleckie.pl

Izba Regionalna Marii Stalmachowej w Złotej - zbiory, znajdujące się w Izbie Regionalnej (dom Pani Marii Stalmach) stanowią unikatową kolekcję etnograficzną. Są to regionalne ubiory, meble, naczynia i wyposażenie domów, fotografie i dokumenty.
Tel. 14 6845411.

Kajaki Dunajcem - szlak przebiegający rzeką Dunajec z Jurkowa do Zakliczyna lub Tarnowa (dwie trasy do wyboru). Gwarantujemy niezapomnianą przygodę, w scenerii dzikiej przyrody, w ciszy i spokoju.
Tel. 888 780 222, www.kajakidunajcem.pl

Odsłony: 1415