Czytaj więcej...

Od 1 kwietnia do 30 września br. (do godzimy 24:00) trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane jest raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ.
Spis powszechny to najważniejsze badanie i źródło danych, które pozwala zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spis powszechny obejmuje całą populację ludności i mieszkań danego kraju.

Czytaj więcej...

30 września 2021 r. będzie ostatnim dniem, by zrealizować obowiązek ustawowy i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań! Odmowa udziału w spisie zagrożona jest karą nawet 5 000 zł grzywny!

Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisać możesz się samodzielnie przez internet, telefonicznie lub z pomocą rachmistrza spisowego.

Jeśli sam/a już się spisałeś/aś, a znasz w swoim otoczeniu osoby, które jeszcze tego nie zrobiły - pomóż im i udziel informacji o możliwościach spisania. Więcej na ten temat na stronie https://czchow.pl/index.php/home/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021/1957-ostatnie-dwa-tygodnie-spisu-infolinia-spisowa-bedzie-dzialac-dluzej

Czytaj więcej...

Od 13 do 30 września br. infolinia spisowa, działająca pod numerem 22 279 99 99, będzie do Państwa dyspozycji każdego dnia – również w soboty i niedziele - w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo – zajmuje tylko około 10 minut.

UWAGA! W sobotę, 25 września infolinia będzie czynna do północy!

Czytaj więcej...

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju.

Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl)  lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka do kilkunastu minut, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Czytaj więcej...

W najbliższą niedzielę, już po raz czternasty, odbędzie się w Tymowej Parafialny Festyn Serca. Honorowy patronat nad festynem objęli Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej - Ks. biskup Stanisław Salaterski oraz Burmistrz Czchowa - Pan Marek Chudoba.

Festyn rozpocznie się o godz. 14.00 mszą świętą, a następnie organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji: koncerty, występy artystyczne, rozgrywki sportowe, biesiadowanie i wiele, wiele innych.

Szczegółowe informacje na załączonym plakacie.

Podczas festynu będzie także działał Mobilny Punkt Spisowy - zapraszamy wszystkich mieszkańców Tymowej, i nie tylko, którzy jeszcze nie są spisani. Prosimy o zabranie numerów PESEL wszystkich domowników.

Do pobrania:

Czytaj więcej...
Zapraszamy Państwa na  piknik "ZDROWO ZAKRĘCONE WAKACJE z MOKSiR-em". Zachęcamy do przybycia z rodzinami, znajomymi i nie tylko - 21 sierpnia, o godz. 15:00, na parking obok placu zabaw w Czchowie. U stóp czchowskiego zamku będzie się działo! W planach mnóstwo atrakcji dla małych i dużych!
 
W ten sam dzień odbędzie się występ laureatów, połączony z rozdaniem nagród, konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej MAJSTERSZTYK! 
 
Czytaj więcej...

Od 1 kwietnia 2021 roku przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Potrwa do 30 września, zatem pozostało zaledwie 1,5 miesiąca na spełnienie tego obowiązku. Na dzień 12 sierpnia w gminie Czchów spisanych było około 57 % mieszkańców. Biorąc pod uwagę, że spis trwa już 4,5 miesiąca, nie jest to zbyt duży odsetek.

Prosimy zatem, by nie zwlekać ze spisaniem się do końca września.

Czytaj więcej...

Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 masz do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz – nie czekaj do 30 września! Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek!

Masz wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego:

  • Najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut.
  • zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
  • odwiedź najbliższy urząd gminy i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku.

Czytaj więcej...

W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne.  Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

Czytaj więcej...

Dnia 29.07.2021 r. na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. poz. 1775, z późn. zm.)

Pan Marek Chudoba, Burmistrz Czchowa – Gminny Komisarz Spisowy w Czchowie, ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór uzupełniający kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań, zwanego dalej NSP 2021.

NSP 2021 będzie przeprowadzony w terminie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00.

Termin składania ofert: 30 lipca - 5 sierpnia 2021 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Czchowie

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: plik edytowalny docxplik pdf