W związku z decyzją Pana Premiera o wprowadzeniu obowiązku pracy zdalnej w administracji publicznej, Burmistrz Czchowa wprowadza zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Czchowie.

  1. Urząd Miejski w Czchowie jest czynny, jednak niezwłocznie załatwiane są tylko niezbędne sprawy, wymagające kontaktu osobistego Klientów np. z zakresu spraw USC (zgłoszenie zgonów, urodzeń, odpisy aktów stanu cywilnego), dowodów osobistych.
  2. W pozostałych sprawach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikami urzędu w celu ustalenia dogodnego sposobu załatwienia danej sprawy - czy konieczny będzie kontakt osobisty czy wystarczy przesłanie wniosku za pomocą platformy e-PUAP, poczty elektronicznej lub poczty tradycyjnej. Telefon kontaktowy - 146 621 710, najważniejsze telefony w poszczególnych sprawach podane są na dole strony. Adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. Kasa w urzędzie jest czynna w godzinach 8.00 - 13.00. Prosimy o regulowanie należności wobec gminy przede wszystkim za pomocą bankowości elektronicznej, a tylko w ostateczności w kasie urzędu, jednak i tutaj zalecamy płatność za pomocą karty płatniczej.
  4. Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, podatki oraz za wodę i kanalizację prosimy wnosić na indywidualne konta bankowe, podane w decyzji podatkowej, informacji o wysokości opłaty „śmieciowej” lub na fakturze.
  5. Pozostałe opłaty prosimy wnosić na konta:
    • konto do wpłat z tytułu opłaty skarbowej, opłat lokalnych, czynszów za wynajem lokali i dzierżawę gruntu: 80 8589 0006 0040 0000 0156 0008
    • konto do wpłat za faktury za wywóz nieczystości ciekłych: 69 8589 0006 0040 0410 0156 0073
  6. Uprzejmie przypominamy i prosimy o samodzielny odczyt liczników wody i przekazywanie odczytanej wartości do urzędu, w celu otrzymania faktury. Kontakt w tej sprawie - tel. 14 6621745 lub kom. 667 784 443 oraz e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze względu na możliwe, okresowo duże, obciążenie linii telefonicznych, bardzo prosimy o wyrozumiałość przy ewentualnych problemach z szybkim połączeniem się z niektórymi numerami Urzędu Miejskiego w Czchowie.