na sliwkowym szlaku png     Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” przypomina o możliwości udziału w Śliwkowym Konkursie Kulinarnym. Konkurs skierowany jest do mieszkańców z terenu siedmiu gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana oraz Łososina Dolna. Jego celem jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” poprzez wyłonienie najciekawszych potraw z wykorzystaniem śliwek. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:

  • Kategoria I: dania główne, zupy, przystawki
  • Kategoria II: desery, wypieki, konfitury, napoje

     Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 15 września 2014 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 września 2014 r. w Bacówce „Biały Jeleń” w Iwkowej podczas pikniku folklorystycznego „Od ziarenka do wiejskiego rarytasu”. Karta zgłoszeniowa oraz Regulamin konkursu znajdują się na stronie:www.nasliwkowymszlaku.pl. Wszelkich informacji o konkursie udziela biuro Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”: tel. 14 68 44 549, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

     Stowarzyszenie HUMANEO organizuje, warsztaty edukacyjne dla mieszkańców i przedsiębiorstw „Śliwkowego Szlaku”.

      Celem wydarzenia jest poprawa jakości życia na obszarach wiejskich, poprzez organizację warsztatów edukacyjnych dla mieszkańców i przedsiębiorstw „Śliwkowego Szlaku”, propagujących ideę przedsiębiorczości, oraz ich wsparcie poprzez udostępnienie wskazówek dotyczących promocji i sprzedaży produktów lokalnych W ramach warsztatów przeprowadzone zostaną wykłady, targi, oraz szkolenia dla wszystkich uczestników. Wydarzenie odbędzie się na przełomie października i listopada. W programie m.in.: Wykłady na temat produktów lokalnych i ich znaczenia dla rozwoju turystyki wiejskiej, warsztaty pt. „Identyfikacja produktów lokalnych, stosowane w regionie metody promocji, występujące lokalne problemy i ograniczenia”, szkolenia z e-markitengu i rozwoju sprzedaży produktów za pośrednictwem narzędzi nowych mediów. Panel dyskusyjny na temat „Potencjalne możliwości włączenia produktów lokalnych do oferty turystycznej, lub sprzedaży detalicznej”. W ramach wydarzenia istnieje także możliwość zaprezentowania swoich wyrobów, produktów, a także przedstawienie oferty danego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do udziału w wyżej wymienionych wydarzeniach. Wszelkich informacji udziela: Stowarzyszenie Humaneo, Aleksandra Mucha - Specjalista ds. organizacji szkoleń, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 18 547 70 70