konkurs Kazimierz Wielki     Po raz szósty dzięki współpracy MOKSIR w Czchowie, Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej w Czchowie oraz Szkole Podstawowej w Złotej udało się zorganizować konkurs wiedzy na temat czasów Kazimierz Wielkiego. Te historyczne zmagania już na stałe wpisało się w kalendarz konkursów organizowanych na terenie Powiatu Brzeskiego. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, na poziomie szkolnym brało udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w finale znalazło się łącznie 116 osób. W ostatnim  etapie konkursu udział wzięli uczniowie z gmin: Czchów, Gnojnik, Szczurowa, Brzesko, Dębno i Iwkowa.

 

 

     „Udział w konkursie to dla uczniów szansa na poznanie okresu dynamicznego rozwoju Polski, czasów wielkich przemian, który dał początek wielu miastom. Wypełniona po brzegi sala pokazuje, że mamy zdolną i ambitną młodzież a rolą dorosłych jest zaproponowanie im atrakcyjnych form rozwijania zainteresowań. Słowa uznani należą się nauczycielom i opiekunom, którzy w większości przygotowują uczniów od pierwszej edycji konkursu. Warto podkreślić szczególna rolę Pani Elżbiety Ogiela – Prezes Stowarzyszenia oraz Pani – Bogumiły Jurkiewicz – Dyrektor Szkoły w Złotej, które są inicjatorkami i organizatorkami tego przedsięwzięcia.” – Jarosław Gurgul – Sekretarz Gminy.

     Wyniki i galeria zdjęć na stronie www.moksir.czchow.pl

     Zadanie publiczne pn. "Kazimierz Wielki i jego czasy" - powiatowy konkurs historyczny VI edycja było współfinansowane przez Powiat Brzeski.