„Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać"
Cyceron

DSCF3138    W maju młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej zakończyła udział w projekcie edukacji ekonomicznej pn.: „Na własne konto”. Pragniemy przypomnieć, że projekt „Na własne konto” służył przybliżeniu wiedzy ekonomicznej, miał kształtować wśród uczniów postawę przedsiębiorczą oraz pomagać w wyborze ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości – zawodowej.

 

    Uczniowie biorący udział w projekcie przekonali się o tym, jak ważna jest znajomość mechanizmów rynkowych wśród młodych ludzi, którzy poważnie myślą o swojej przyszłości. Ekonomia nie jest łatwą dziedziną wiedzy. Duże znaczenie miał więc przystępny sposób przekazu, z czym wspaniale poradziła sobie Pani Irena Świerczek – opiekun grupy - „Na uczniów czekały ciekawe atrakcje, interesujące zabawy, a na koniec należało wykazać się zdobytą wiedzą. Uczniowie bawili się znakomicie. Podczas projektu łączyliśmy zabawne z użytecznym. Uczestnicy, którzy okazywali się być najlepsi w poszczególnych zadaniach, zostawali nagradzani punktami. Trzech najaktywniejszych uczniów zdobyło nagrody ufundowane przez organizatorów projektu. Kolejna część projektu wymagała ogromnej kreatywności. Zadaniem uczniów było wypracowanie przemyślanego biznesplanu i nagranie reklamy sklepiku uczniowskiego. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty, które potwierdziły aktywny udział w projekcie. Wszyscy miło wspominamy dni spędzone nad realizacją projektu, a zdobyte doświadczenia na pewno zaowocują w dalszej edukacji i w życiu codziennym”

    Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w sprawną realizację projektu. Szczególne podziękowania składamy Burmistrzowi Czchowa – Panu Markowi Chudobie – który zawsze chętnie promuje działania na rzecz aktywizacji młodzieży. Sekretarzowi Gminy Panu Jarosławowi Gurgulowi – który ”wyszedł” z inicjatywą udziału gminy w projekcie, i udzielał wsparcia na każdym jego etapie. Dyrektor ZSiP w Złotej – Pani Bogusławie Jurkiewicz – która zawsze chętnie podejmuje współpracę z Gminą Czchów w działaniach na rzecz młodzieży szkolnej. Pani Irenie Świerczek oraz Pani Elżbiecie Wyczesanej – za zaangażowanie w realizacji projektu, a przede wszystkim za zmobilizowanie młodych ludzi do chętnego uczestnictwa w zajęciach.

    A przede wszystkim uczniom – którzy chętnie uczestniczyli w zajęciach (przypominamy, że były to zajęcia nadobowiązkowe, w okresie wolnym od nauki!)

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i zapału. Oby więcej takich projektów bliskich naszemu życiu codziennemu.

Ewa Tomkowska - UM w Czchowie

    „Ekonomia to słowo, które kojarzy się z trudnymi zasadami, mechanizmami pomnażania pieniędzy. Cieszymy się z aktywności naszej młodzieży z Gimnazjum w Złotej, która chętnie zaangażowała się w projekt. Słowa uznania dla Pani Dyrektor i Pani Ireny Świerczek, które podjęły się opieki nad grupą. Bardzo ważną rolę odegrała Pani Ewa Tomkowska, która z poziomu urzędu pilnowała wszelkich terminów, obowiązków, rozliczeń. Liczymy, że kolejne pomysły na takie innowacyjne aktywizowanie młodzieży spotkają się z pozytywnym odbiorem dzieci i młodzieży z gminy Czchów”.

Jarosław Gurgul – Sekretarz Gminy Czchów

     Realizatorem Programu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000" im. M. Rataja przy współpracy Narodowego Banku Polskiego.

czas