Gimnazjum w Złotej    Gra strategiczna dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz warsztaty dla organizacji pozarządowych to działania zaplanowane przez Fundację Aktywnej Edukacji z Porąbki Uszewskiej, realizującej projekt "Aktywni Obywatele w Powiecie Brzeskim". Projekt  współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i będzie trwał do końca 2016 roku. Gra "Aktywny obywatel w gminie" to zajęcia warsztatowe dla dwudziestu grup młodzieży w cyklu czterech dwugodzinnych rund.  Z Gminy Czchów w warsztatach biorą udział już dwie grupy uczniów z Zespołu Szkół i Przedszkola w Złotej.  

Podczas czterech rund gry uczniowie:

  1. Odkrywają i wzmacniają kompetencje społeczne
  2. Kształtują kompetencje obywatelskie
  3. Diagnozują potrzeby oraz oczekiwania osób młodych.
  4. Zapoznają się z zasadami konsultacji społecznych.

     W ramach gry przewidziano dodatkowe aktywności dla uczniów, powiązane z tematem rund, które będą nagradzane w konkursie. "Warsztaty przyszłościowe" to jeden trzygodzinny warsztat dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w każdej gminie powiatu brzeskiego. Uczestnicy zajęć dokonają diagnozy potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców swoich gmin, dostrzegą obszary, w których warto podjąć działania obywatelskie. W projekcie zaplanowano także wydanie broszury edukacyjnej, dotyczącej narzędzi partycypacji społecznej, w tym procesu informacyjno-edukacyjnego, jego etapów, uwarunkowań i znaczenia dla kształtowania postaw demokratycznych.

     Więcej informacji na stronie projektu www.aktywniobywatele.org  oraz w mediach społecznościowych - FB.

     Zapraszamy do wspólnych działań wzmacniających dialog społeczny i obywatelski!

     Galeria projektu

Fundacja Aktywnej Edukacji
www.aktywnaedukacja.org.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.