Grafika informująca o numerach telefonów rachmistrzów

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy. Przypominamy, że podstawową formą spisu jest samospis internetowy na stronie https://spis.gov.pl/

Pracę rozpoczęli także rachmistrzowie. Ze względów epidemicznych, zgodnie z decyzją Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, rachmistrzowie mogą spisywać respondentów do odwołania jedynie telefonicznie.

Gdy dzwoni rachmistrz na wyświetlaczu telefonu pojawi się numer 22 828 88 88. Może też wyświetlić się numer 22 279 99 99, gdy zadzwoni rachmistrz z infolinii ogólnopolskiej.

Na obszar gminy Czchów przypisanych zostało i pracuje 4 rachmistrzów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do ich tożsamości, można to sprawdzić wpisując dane rachmistrza na specjalnej stronie internetowej https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/, dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 lub do Urzędu 14 66 217 25. Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy danych rachmistrzów publicznie w Internecie, by utrudnić ewentualne podszywanie się pod nich.

Ponieważ rachmistrzowie mogą obecnie pracować tylko zdalnie poprzez telefon, aktualnie nie obowiązuje rejonizacja, a więc dwa sąsiednie domy mogą być przypisane i spisane przez dwóch różnych rachmistrzów.

Bardzo prosimy o odbieranie połączeń telefonicznych i współpracę z rachmistrzami. Rachmistrzowi, zgodnie z ustawą, nie można odmówić realizacji spisu. Mamy nadzieję, że już wkrótce możliwe będą wywiady bezpośrednie w terenie.

Informujemy także, że w Urzędzie Miejskim w Czchowie możliwe jest dokonanie samospisu na udostępnionym stanowisku komputerowym. Pomóc w tym może pracownik urzędu. Prosimy jednak o wcześniejsze zgłoszenie i rezerwację terminu – tel. 14 66217 25.

Przypominamy, że osoby, które spiszą się przez Internet, mogą wziąć udział w loterii spisowej – więcej na ten temat na stronie https://www.czchow.pl/index.php/home/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021/1811-loteria-narodowego-spisu-powszechnego-ludnosci-i-mieszkan

Gminne Biuro Spisowe w Czchowie