Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Koncert "Dla Niepodległej"

Opublikowano: wtorek, 26, marzec 2019

Drzewa wieku wolności

Rozstrzygnięcie VI Gminnego konkursu pn. „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa’2018”

Opublikowano: czwartek, 17, styczeń 2019

Czytaj więcej...     Pomysł, aby piękne tradycje bożonarodzeniowe kultywować m.in. poprzez wykonywanie szopek zrodził się w 2012 roku. Była to inicjatywa Klubu Seniora „Nasza Chata”. Ciężar organizacji i ufundowania nagród przejął na siebie Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej dziś realizuje jego 6 edycję.

     Więcej na stronie http://moksir.czchow.pl/?g=1&i=1376

100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Opublikowano: wtorek, 13, listopad 2018

Czytaj więcej...     W 2018 roku przypada 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  11 listopada 1918 roku w dziejach całej Polski zapisał się niezatartym wspomnieniem jako dzień zrzucenia jarzma i wyzwolenia z więzów wiekowej niewoli. Ten upragniony od 123 lat dzień ucieleśnił marzenie, cel pracy i walki pokoleń Polaków – wolną Ojczyznę. Odzyskanie niepodległości było rezultatem wielu czynników - własny wysiłek zbrojny narodu, korzystny układ sił międzynarodowych, a przede wszystkim pielęgnowana w polskich domach, czy to na wsi, czy w mieście, polska historia i tradycja. To właśnie one odegrały szczególną rolę! Były poniekąd sumieniem narodu. To one nawoływały do wyzwolenia narodowego. To one uczyły dzieci, polskich piosenek i pieśni patriotycznych. To one  mówiły, że Polska znaczy Ojczyzna, a zaborca to ciemiężyciel. Co dzisiaj dla nas znaczy Ojczyzna?

Czytaj więcej...

„Niepodległa do Hymnu” – włącz się w ogólnopolskie śpiewanie 11 listopada

Opublikowano: piątek, 26, październik 2018

Czytaj więcej...    W 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania.
     „Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00.

Czytaj więcej...

Kotlina Kłodzka - wycieczka seniorów i społeczników z Gminy Czchów

Opublikowano: środa, 24, październik 2018

Czytaj więcej...     Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej na początku 2018 roku z myślą o osobach angażujących się w działalność społeczną na terenie naszej gminy, w tym również o członkach Stowarzyszenia i Klubu Seniora Nasza Chata, złożyło wniosek do Gminy Czchów na realizację wyjazdu będącego aktywną formą spędzenia wolnego czasu, a zarazem podnoszącego wiedzę historyczną i kulturową. Kwota dotacji, którą otrzymaliśmy wyniosła 5 tys zł. i była znacząca w budżecie wyjazdu. Brakującą część pokryliśmy z darowizn otrzymanych od beneficjentów (4,5 tys zł) oraz ze zgromadzonych przez Stowarzyszenie środków (składki członkowskie i darowizny) 2,5 tys zł.

Czytaj więcej...

Spartakiada „Od przedszkolaka do strażaka” – II edycja

Opublikowano: wtorek, 23, październik 2018

Czytaj więcej...     10 października 2018 r. w Hali Sportowej w Czchowie najmłodsi mieszkańcy Powiatu Brzeskiego zmagali się w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Zadanie publiczne pn. Spartakiada od przedszkolaka do strażaka – II edycja, jakie było realizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Czchowie współfinansowane było ze środków Powiatu Brzeskiego.

Czytaj więcej...

XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK

Opublikowano: czwartek, 21, czerwiec 2018

Czytaj więcej...     12. edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Majstersztyk" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do ostatniej chwili wpływały zgłoszenia. Ostatecznie liczba konkursowiczów wyniosła 42 osoby. Dzieci i młodzież rywalizowali w pięciu kategoriach: przedszkole i kl. 0, szkoła podstawowa I-III, szkoła podstawowa kl. IV-VII, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Czytaj więcej...

Sztuka o św. Franciszku na czchowskiej scenie

Opublikowano: czwartek, 12, kwiecień 2018

Czytaj więcej...    8 kwietnia 2018 roku w sali kina Baszta w Czchowie Czchowski Teatr Amatorski zaprezentował sztukę teatralną pt. "Św. Franciszek". Wspomniana grupa teatralna swoją działalność rozpoczęła już kilka lat temu. Realizowała ona wtedy zadania mające na celu poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola. Wykonała kilka bajek dla najmłodszych, a także jasełka. W ramach obecnej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie udało się pokryć koszty wypożyczenia strojów oraz nagrania audio spektaklu.

Czytaj więcej...