Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

W niedzielę w Czchowie mobilna gra terenowa - "Wiktoria Witosa. Z Czchowa do Warszawy"

Opublikowano: piątek, 25, wrzesień 2020

Czytaj więcej...       Budzisz się w okopach... W samym środku wielkiej bitwy.... Podejmiesz wyzwanie i stawisz czoła nieprzyjacielowi walcząc o Ojczyznę?

    Premiera mobilnej gry terenowej Wiktoria Witosa. Z Czchowa do Warszawy. 27 września 2020 r. start o godz. 14:00 na Rynku w Czchowie. Przewidziane nagrody!!!

Czytaj więcej...

Zapraszamy do konkursu "Cudowna Moc Bukietów 2020"

Opublikowano: piątek, 31, lipiec 2020

Czytaj więcej...

Zapraszamy do tegorocznej, wyjątkowej edycji INTERNETOWEJ. Szczegóły na stronie http://cudownamocbukietow.pl/cudowna-moc-bukietow-2020/

Pierścienie św. Kingi rozdane – podsumowanie projektu

Opublikowano: środa, 02, październik 2019

Czytaj więcej...     Tegoroczny jubileusz 20-lecia kanonizacji św. Kingi, która jest bohaterką jednej z najbardziej znanych nam legend związanych z Czchowem zbiegł się z realizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie projektem pn. „O pierścień św. Kingi – przegląd inicjatyw promujących zasoby i walory obszaru Śliwkowego Szlaku”.

Czytaj więcej...

Spełnione marzenia w Wieliczce – Gala Finałowa Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: wtorek, 17, wrzesień 2019

 - Nie jesteśmy tacy sami, Wy jesteście lepsi i piękniejsi – zwróciła się do małopolskich Laureatów konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych Bożena Borys -Szopa – Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. –  Patrząc na prace spostrzegam, że osoby z niepełnosprawnościami mają fantastyczne podejście do życia i świata – dodała.

Czytaj więcej...

Gala podsumowująca VII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Opublikowano: piątek, 13, wrzesień 2019

     24 sierpnia 2019 roku w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Skarżycach miała miejsce uroczysta gala podsumowująca VII edycję, organizowanego wspólnie z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela", ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Podczas spotkania kończącego tegoroczną edycję konkursu laureaci i wyróżnieni otrzymali zasłużone nagrody, w tym niezwykły kalendarz na rok 2020, w którym zamieszonych zostało 12 zwycięskich prac (każda z nich przypisana została do jednego miesiąca).

Więcej tutaj

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza...

Opublikowano: piątek, 13, wrzesień 2019

Czytaj więcej...     Małopolska Organizacja Turystyczna informuje o kilku najbliższych wydarzeniach, do których uczestnictwa serdecznie zaprasza:

  • Koncert "Księżycowe Granie" w Schronisku na Jasieniu w Beskidzie Wyspowym. Na pierwszy koncert w ramach „Księżycowego Grania” - cyklu koncertów w schroniskach zapraszamy wszystkich 14.09. zaśpiewa dla nas Hania Wójciak, artystka rodem z Zakopanego.

    Zapraszamy od godziny 15.00, spotkajmy się, wypijmy kawę czy herbatę, zjedzmy coś dobrego! Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa nieco ponad godzinę. Szczegółowe informacje w załączeniu

  • Konkurs Fotograficzny Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce. Więcej wiadomości na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.drewniana.malopolska.pl/?page=konkurs
  •  „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” - konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego. Już 11 września 2019 rusza głosowanie na turystyczne skarby Małopolski – oddaj swój głos i zadecyduj kto zostanie tegorocznym Laureatem!
    Głosowanie potrwa do 29 września 2019.Szczegóły na stronie konkursu www.konkurs.visitmalopolska.pl

Czytaj więcej...

Zaproszenie na inscenizację historyczną

Opublikowano: czwartek, 12, wrzesień 2019

Czytaj więcej...    Stowarzyszenia Żandarmeria zaprasza na inscenizację historyczną walki podziemia antykomunistycznego na Pogórzu 1945-1947, która odbędzie sie na terenie kąpieliska "Chorwacja" w Jurkowie - w sobotę, 14 września o godz. 17.00.

Pełny program obchodów 72. rocznicy ostatniej walki kapitana Jana Dubaniowskiego ps. "Salwa"

Zaproszenie

Opublikowano: piątek, 06, wrzesień 2019

Czytaj więcej...     Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach zapraszają na retransmisję muzycznego zapisu Mszy świętej z Katedry Kamienieckiej na Ukrainie na antenie radia RDN w sobotę, 7 września, o 22.00. To efekt międzyrządowego projektu – Jedność w różnorodności: Muzyka nas łączy. Edycja II. Wzięły w nim udział szkoły muzyczne z Domosławic, Lwowa i Kamieńca Podolskiego.

„Wielki teatr w małym mieście” - czas na finałowy spektakl!

Opublikowano: wtorek, 03, wrzesień 2019

Czytaj więcej...   Stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój” w Czchowie serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. „Prawie Historia Czchowa w V aktach” (niedawno spisana raczej z humorem potraktowana). Spektakl teatralny, przygotowany przez grupę seniorów, nawiązuje w sposób zabawny, humorystyczny do kilku wybranych wydarzeń i legend czchowskich. W podróży przez 7 wieków spotykamy św. Kingę, króla Kazimierza Wielkiego oraz poznajemy legendę, jak to wójta wybierano.

Terminy seansów w sali kina "Baszta" w Czchowie:

  • prapremiera - 9 września 2019 roku o godz.18.00
  • spektakl - 10 września 2019 roku o godz. 9.00
  • spektakl - 10 września 2019 o godz. 10.30

Wstęp wolny!

Plakat informacyjny (plik pdf)

Czytaj więcej...

Koncert z katedry w Kamieńcu Podolskim

Opublikowano: środa, 28, sierpień 2019

Czytaj więcej...      31 sierpnia w Kamieńcu Podolskim odbędzie się niezwykłe wydarzenie, a mianowicie – msza w kamienieckiej katedrze z oprawą muzyczną w wykonaniu uczniów i absolwentów szkół muzycznych z Ukrainy i Polski. Jest to efekt kolejnego etapu współpracy dwóch placówek: Państwowej Szkoły Muzycznej nr 8 we Lwowie oraz Szkoły Muzycznej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach. Szkoły od dawna współpracują ze sobą, mają w swoim dorobku szereg wspólnych koncertów i projektów, a tym razem dzięki dofinansowaniu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży organizują 10-dniowe spotkanie w Kamieńcu Podolskim pod tytułem „Jedność w różnorodności: Muzyka nas łączy. Edycja II”. Głównym tematem tego spotkania będzie muzyka sakralna obrządków bizantyjskiego i łacińskiego. Młodzi ludzie poprzez warsztaty, dyskusje, gry i oczywiście koncerty będą zgłębiać te dwa nurty muzyki chrześcijańskiej od dawnych czasów do współczesności. Efektem tych działań będzie wyżej wspomniana msza w intencji błogosławieństwa Bożego w nowym Roku Szkolnym dla uczniów, rodziców, absolwentów, nauczycieli i dyrekcji szkół zaangażowanych w projekt.

Czytaj więcej...