Projekt i wykonanie: M. Papuga

francja m italia wielkabrytania m

Ostatnie wydarzenie z cyklu Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”

Opublikowano: środa, 04, październik 2017 Rafał Kopytko

Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”  Nowy Targ    Zapraszamy na ostatnie wydarzenie z cyklu Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie” do Nowego Targu. To okazja, by bezpośrednio porozmawiać z ekspertami na temat funduszy unijnych i skorzystać z dofinansowania na stworzony przez siebie projekt.

    Od 6 do 8 października na rynku w Nowym Targu specjaliści z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będą do dyspozycji osób zainteresowanych pozyskaniem funduszy unijnych, aktualnymi naborami, a także składaniem poprawnie przygotowanych wniosków. Spotkania prowadzone będą w formie bezpłatnych konsultacji, szkoleń, warsztatów i lekcji funduszowych, na których poruszane będą zagadnienia Unii Europejskiej, programu regionalnego 2014-2020, a także dostępnych dotacji.
    Podczas wydarzeń promowane są dobre praktyki, konkurencyjność oraz innowacyjność Małopolski, które przejawiają się w różnorodności projektów, zrealizowanych dzięki wsparciu środków unijnych w perspektywie 2007-2013 oraz 2014-2020. Najczęściej zadawane są pytania o podejmowanie działalności gospodarczej, aktywizację zawodową, wsparcie z zakresu rozwijania istniejącej działalności gospodarczej, dofinansowanie OZE dla osób fizycznych jak i przedsiębiorstw, wsparcie w zakresie termomodernizacji przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wymiany urządzeń grzewczych.

Po pierwsze edukacja, w piątek 6 października
     Strefa Funduszy Europejskich rozpocznie się już w piątek 6 października od godziny 10:00. Eksperci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych do późnego wieczora, tj. godz. 19:00.

Więcej szkoleń to większa wiedza, w sobotę 7 października
    W drugi dzień Strefy w Nowym Targu przewidziano kilka spotkań, poświęconych unijnej tematyce. Specjaliści poruszą następujące tematy:

  • godz. 11:00 - spotkanie informacyjne o możliwości otrzymania wsparcia na rozwój działalności innowacyjnej dla przedsiębiorców,
  • godz. 13:00 - spotkanie informacyjne na temat wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,
  • godz. 15:00 - spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia działań, które mają na celu przede wszystkim wsparcie osób pozostających bez pracy w ich powrocie do aktywności zawodowej,
  • godz. 17:00 - spotkanie informacyjne o możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich nakierowane zarówno na podejmowanie działalności gospodarczej, jak i rozwój działalności już prowadzonej.

Atrakcje na przemian z edukacją w niedzielę 8 października
     W niedzielę Strefa Funduszy Europejskich zaprasza od godz. 13.00. W Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich, podobnie jak w dniach wcześniejszych, specjaliści będą spotykać się z mieszkańcami i udzielać konsultacji. Zaplanowano też dodatkowe atrakcje w postaci spotkań z wystawcami, którzy opowiedzą o swojej przygodzie z funduszami i zaprezentują na stoiskach to, co udało im się osiągnąć. Wystawcy oferują możliwość zakupu swoich produktów, rękodzieła, a także skorzystania z usług, wprowadzonych m.in. dzięki funduszom unijnym.

    W niedzielę, oprócz spotkań edukacyjnych, Strefa Funduszy Europejskich zaprasza dodatkowo na chwilę rozrywki w miasteczku funduszowym. Na scenie zagrają No Stress i Buskers Band. Dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na tematy unijne przygotowano quizy i konkursy, m.in. Poszukiwacze Funduszowych Skarbów, Małopolska Twórcza, a także lekcje europejskie.

    Najmłodsi mogą wziąć udział w strefie zabaw, w której czekają konkursy z nagrodami, malowanie buziek, bańki mydlane, dmuchany zamek do skakania, tworzenie biżuterii i koło fortuny. Będzie też bezpłatna fotobudka, w której każdy może wykonać sobie kolorowe zdjęcia w przebraniach.

    Przypominamy, że Strefa Funduszy Europejskich w Nowym Targu będzie ostatnim wydarzeniem z tego cyklu w tym roku. Warto przyjść i skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Zapraszamy. 

    Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.strefa.fundusze.malopolska.pl

Plakat informacyjny

Odsłony: 229