#NajważniejszeWrócić odcinek 7

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić

Najnowszy odcinek cyklu #NajważniejszeWrócić osadzony pośród złotych, jesiennych koron drzew zabierze nas w Beskidy, aby pokazać nieco inną niż piesza, formę turystki aktywnej w górach.

Członkowie grupy „Wichry Beskidu” biegają po górach od kilku lat i posiadają w tym zakresie szerokie doświadczenie, którym się z nami podzielą. Opowiedzą jak przygotować się do bezpiecznego pokonywania biegiem górskiego dystansu i dlaczego według nich Małopolska to najlepszy region do biegania po górach. Zarekomendują nam również beskidzkie trasy o różnych poziomach trudności i podpowiedzą na co zwrócić uwagę będąc początkującym biegaczem.

W drugiej części filmu zobaczymy fragmenty górskich tras rowerowych - Małopolska to ponad 3 tysiące kilometrów szlaków rowerowych i aż 4 profesjonalne parki rowerowe. Zobaczymy jak wielką przyjemność można czerpać ze zwiedzania gór na dwóch kółkach. Ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR przypomni, że turystyka aktywna to również związane z nią urazy, dlatego ważne, by przestrzegać kilku ważnych zasad uprawiając ją i pamiętać o tym, że najważniejsze wrócić!

Kolejne odcinki serii, premierowo prezentować będziemy w każdy piątek o godz. 12.00.

Poprzednie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne są na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinasowana ze środków Ministerstwa Rozwoju w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Województwo Małopolskie i Małopolski System Informacji Turystycznej.

Załacznik: