Z wielką przyjemnością pragnę zaprosić Państwa do urokliwej gminy Czchów położonej w samym centrum Małopolski. Gmina miejsko-wiejska łączy w sobie piękno natury, zabytków z bardzo dobrą infrastrukturą oraz komfortowymi warunkami do życia codziennego lub wypoczynku.

Czchów, ze swoją ponad 800-letnią historią, to niezwykłe miejsce, sprzyjające wszelkim formom turystyki. O niezwykłości gminy Czchów decydują liczne zabytki: odbudowany zamek, średniowieczna wieża – punkt widokowy na dolinę Dunajca, gotycki kościół z freskami, a także takie miejsca jak: Kąpielisko Jurkowska Chorwacja, Jaśkowy Sad, Wioska Indiańska oraz wspaniałe, roztaczające się wokół krajobrazy.

To bogate zaplecze pozwala na różnorodne formy spędzania wolnego czasu, korzystania z niego przez różne grupy wiekowe. Pobyt tutaj zadowoli zarówno rodziny z dziećmi, osoby aktywnie spędzające czas lub szukające spokoju od zgiełku. Urozmaicona rzeźba terenu, rzeka Dunajec, miejsca widokowe, atrakcje i zabytki pozwolą na miłe spędzenie wyjazdu weekendowego lub dłuższego wypoczynku. To wszystko uzupełnia szeroka i zróżnicowana baza noclegowa, dostosowana do potrzeb gości. Realizowane od lat inwestycje okołoturystyczne sukcesywnie podnoszą atrakcyjność miasta i gminy, pozwalają zapewnić coraz bogatszą ofertę turystyczną.

Liczę, że Czchów znajdzie się na mapie Państwa turystycznych wypadów po Polsce.

Marek Chudoba
Burmistrz Czchowa