KąpieliskoKąpielisko Chorwacja w Jurkowie, to idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Oferuje piaszczyste i kamienne plaże z pomostami oraz wydzielone miejsca dla dzieci: płytkie zatoki i niskie baseny z fontannami. Bogaty asortyment sprzętu wodnego (rowerki wodne, kajaki, łodzie, itp.) zapewni świetną zabawę podczas wypoczynku w słoneczne letnie dni. Kolejną atrakcją kąpieliska jest park linowy, z którym mogą zmierzyć się zarówno najmłodsi jak i dorośli wczasowicze, którzy wybrali to miejsce na odpoczynek. W tutejszych sezonowych barach serwowane są lody, napoje, przekąski dla dzieci oraz dania obiadowe; także bogata i zróżnicowana oferta noclegowa zachęca do pozostania na dłużej. Dodatkowo na terenie ogromnego obiektu znajduje się cyrkowy namiot, w którym najmłodsi wczasowicze mogą korzystać z dmuchanego zamku, basenu z kulkami, zjeżdżalni i trampoliny.

Dane kontaktowe:
Jurków, tel. 601 550 561,
www.kapieliskochorwacja.pl

 

001Miejski Park Zieleni i Wypoczynku Grodzisko, to ogromny, piękny zielony park, znajdujący się u podnóża Wzgórza Zamkowego w Czchowie. Wyposażony jest w ławeczki, altany z grillem oraz pojemny parking. Rodziny spędzają tutaj miło czas, korzystając z placu zabaw dla najmłodszych, w którym znajdują się huśtawki, zjeżdżalnie, mostki, belki balansujące, bujaki, pająki wspinaczkowe; a dla dorosłych przygotowane są szachy plenerowe, stoły do gry w tenisa, boisko do piłki plażowej oraz siłownia plenerowa. Spokojna, cicha okolica, znajdująca się z dala od ulicznego zgiełku zachęca do korzystania z atrakcji plenerowych na świeżym powietrzu wśród otaczającej przyrody. Z parku prowadzą ścieżki leśne wprost na dziedziniec zamku.

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Węgierska, tel. 14 68 43 188, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.czchow.pl
, www.moksir.czchow.plwww.facebook.com/MOKSiRCzchow

DSC 6294Zwiedzanie Zamku i Szlaku Militarno-Historycznego w Czchowie

Od 2000 roku zamek jest udostępniony do zwiedzania dla mieszkańców i turystów, którzy chętnie tutaj wędrują. Dziedziniec zamku zwiedza się indywidualnie w każdy dzień tygodnia w okresie wiosenno-letnim i wczesno-jesiennym. Możliwe jest również zwiedzanie wnętrza baszty z przewodnikiem w określonych dniach i  godzinach, o czym można się dowiedzieć na bieżąco na stronach internetowych (www.moksir.czchow.pl oraz www.facebook.com/MOKSiRCzchow), a także w miejscowych punktach turystycznych oraz pod numerem telefonu 14 68 43 188 lub e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wnętrze baszty, to gabloty z wystawą archeologiczną i makietą całego zamku oraz wyjście po krętych schodkach na wieżę widokową, z której rozpowszechnia się piękny widok na Dolinę Dunajca oraz miasteczko Czchów. Również z przewodnikiem można zwiedzać oryginalne piwnice zamku. Na dziedzińcu i wokół warowni, każdy miłośnik historii odnajdzie sprzęt wojenny z różnych okresów historycznych, który wchodzi w skład Szlaku Militarno-Historycznego. Szlak jest oznaczony mapkami i wyposażony w urządzenia militarne, które są w pełni opisane zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Po wzgórzu zamkowym prowadzą specjalnie przygotowane ścieżki kamienne, są miejsca na odpoczynek i kontemplację. Warto tutaj przyjść, zwiedzać, wyciszyć się i nabrać sił w otaczającym pięknie przyrody!

Dane kontaktowe:
Czchów, tel. 14 68 43 188,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.moksir.czchow.pl
www.facebook.com/MOKSiRCzchow

P5207981Zapora Wodna w Czchowie wraz z przystanią wodną, to magiczne, piękne miejsce z widokiem zarówno na taflę Jeziora Czchowskiego, jak również na rzekę Dunajec. Zapora oprócz tego, że pełni ważną rolę chroniącą okoliczne miejscowości od powodzi oraz produkuje prąd, to również jest drogą łączącą Czchów z miejscowością Piaski-Drużków (należącą do gminy Czchów i jako jedyna leżąca po prawej stronie Dunajca). I tutaj warto podkreślić, że Piaski-Drużków jest świetną propozycją dla aktywnych, zwłaszcza rowerzystów i spacerowiczów. Każdy rowerzysta korzystający ze ścieżek Velo Dunajec będzie zachwycony jadąc od Piaski-Drużkowa w kierunku Zakliczyna i dalej Tarnowa. A spacerowicze i grzybiarze mają do dyspozycji spore tereny leśne, obfitujące w owoce lasu.

Przystań wodnaPrzystań wodna działa na jeziorze, tuż przy Zaporze Wodnej. Czynna jest w okresie letnim i należy do pobliskiego kompleksu noclegowo-gastronomicznego „Łaziska”. Oferuje zarówno bierny wypoczynek w blasku słońca, jak również atrakcje wodne takie jak rejs gondolą lub wypożyczanie sprzętu wodnego. Jest tutaj miejsce na kampery i biwakowanie. Otwarcie przystani jest uzależnione od warunków pogodowych, dlatego warto skontaktować z opiekunami obiektu.

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Kolonia 4, tel 723 110 110, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.hotellaziska.com.pl

Przeprawa promowa po Jeziorze Czchowskim 2Przeprawy promowe

To wyjątkowy środek transportu wodnego, który jest w obecnych czasach rzadko spotykany. Na terenie gminy Czchów działają dwa promy, jeden z nich na rzecze Dunajec, który łączy Czchów z miejscowością Piaski-Drużków (należącą do gminy Czchów). Prom ten nie jest zmechanizowany, a działa przede wszystkim wykorzystując prąd rzeczny, zakotwiczony na korbce przeprawia maksymalnie 3 samochody oraz pieszych przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności. Drugi prom pływa po Jeziorze Czchowskim i łączy miejscowość Wytrzyszczka (należącą do gminy Czchów) z miejscowością Tropie (należącą do gminy Gródek nad Dunajcem). Prom ten jest w pełni zmechanizowany i należy pamiętać, że między godziną 12:00 a 13:00 jest nieczynny ze względu na ładowanie akumulatorów. Mieści na pokładzie maksymalnie trzy samochody oraz pieszych. Przeprawy promowe w gminie Czchów są czynne codziennie od 6:00 do 21:00 i znajdują się w pobliżu DK75 (Czchów – Nowy Sącz)

Jaśkowy SadJaśkowy Sad, jest to prywatna posiadłość, której właściciele chętnie goszczą w swoich progach turystów z najdalszych zakątków. W swej ofercie posiadają punkt gastronomiczny z własnymi, lokalnymi wypiekami oraz napojami, a także z miejscem na wyjątkowy odpoczynek i wyciszenie na łonie natury.Centralnym miejscem Jaśkowego Sadu jest teren przeznaczony dla hodowanych tam alpak. Zwierzątka te są bardzo pozytywnie odbierane przez turystów, którzy chętnie zapisują się na ich karmienie, głaskanie i przebywanie. Jaśkowy Sad jest dostępnym w okresie letnim.

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Dworska11, tel. 606 700 638, www.facebook.com/JaskowySad/

Zamek tropsztynZwiedzanie zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce

Warto wybrać się do zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce w okresie letnim, ponieważ jest udostępniony dla turystów w lipcu i sierpniu. Dla wszystkich zwiedzających jest przygotowany, w pełni odrestaurowany zamek z miejsce widokowym na szczycie. W wewnątrz znajduje się wystawa artystyczna /fotograficzna/ itd.(w każdym roku inna), a także znaczna dawka historii wyświetlana podczas seansu filmowego. Dodatkowo miejscowi przewodnicy, którzy zarządzają zamkiem, chętnie opowiadają o licznych ciekawostkach, zwłaszcza z najbardziej znaną legendą o zamku Inków. Wkoło zamku prowadzi ścieżka stromymi schodkami pod taflę Jeziora Czchowskiego.

Dane kontaktowe:
Wytrzyszczka, tel. 14 684 34 61, www.facebook.com/ZamekTropsztyn

CITCentrum Informacji Turystycznej w Czchowie wraz z Punktem Obsługi Turystycznej

To miejsce, gdzie każdy podróżujący otrzyma pełną i fachową informację na temat atrakcji turystycznych gminy Czchów i pobliskich miejscowości. Znajdują się tutaj foldery informacyjne i mapy, a także wyjątkowe gadżety związane z gminą Czchów, nawiązujące do zamkowych rekwizytów i nie tylko. Można tutaj zakupić m. in. rycerskie koszulki, miecze, hełmy, tarcze, wianki, a także kubki, długopisy, pocztówki, ołówki, kompasy, gry logiczne, układanki, minerały, a nawet biżuterię z kamienia. CIT jest dostępny przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00, natomiast POT jest czynny w okresie letnim od maja do października 7 dni w tygodniu (aktualizacja godzin jest podawana na stronach internetowych: www.moksir.czchow.pl oraz www.facebook.com/MOKSiRCzchow)

Dane kontaktowe:
Czchów, Rynek, tel. 14 68 43 188,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
www.moksir.czchow.plwww.facebook.com/MOKSiRCzchow

Space clubKlub muzyczny Space Club

Wszyscy, którzy uwielbiają taniec i rozrywkę powinni wstąpić do miejscowego klubu muzycznego, który zachęca swoim nowoczesnym wnętrzem. Na trzech jego poziomach w każdą sobotę rozbrzmiewają trzy gatunki muzyki. Dla odważnych proponuje karaoke. Space Club dysponuje budynkiem, mieszczącym ogromną ilość osób oraz odpowiednio dostosowanym parkingiem.

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Sądecka 7, tel. 662 230826
www.spaceclub.tv , www.facebook.com/SpaceClubCzchow/

Obiekty sportoweObiekty rekreacyjno-sportowe w gminie Czchów

W naszej gminie jest wiele miejsc, gdzie można spędzić aktywnie czas. Proponujemy udział w turniejach sportowych, organizowanych w Hali Sportowej oraz na Stadionie Miejskim w Czchowie. Można tam biegać, grać w piłkę nożną i siatkową (również plażową) oraz w tenisa stołowego. Dodatkowo na stadionie dzieci mogą spędzać czas na placu zabaw, a dorośli ćwicząc na urządzeniach siłowni plenerowej.