Czytaj więcej...

Spotkanie Dyrektora - Pana Kazimierza Wojnickiego oraz uczniów Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Bukareszcie. Wyjazdy z programu POWER - Ponadnarodowa Mobilność Uczniów służą poszerzaniu horyzontów, poznawaniu kultury odwiedzanego kraju, nawiązywaniu znajomości oraz nauce języka angielskiego. Serdeczne podziękowania kierujemy do Zastępcy Burmistrza Czchowa - Pana Tadeusza Płachty za umówienie spotkania w ambasadzie.

ZSiP w Domosławicach

Więcej na stronie https://www.sp.domoslawice.edu.pl/podstawowa/wydarzenia/1116-power-ponadnarodowa-mobilnosc-uczniow-3.html

Czytaj więcej...

Z dziećmi należy czytać od pierwszego roku ich życia – to prawda powszechnie znana. Ale czy wiemy, jak się za to zabrać? Akcja „Supermoc książek w domu” w prosty i czytelny sposób odpowiada na to pytanie.

Aby czytanie dzieciom stało się dobrą praktyką w każdym domu, potrzeba naprawdę niewiele. Dlatego nasza kampania ma na celu dotarcie do rodziców z prostymi zasadami, które pomogą im przezwyciężyć pierwsze obawy i zainwestować w przyszłość dzieci. Przygotowaliśmy wsparcie w postaci plakatów, webinarów i innych materiałów, które w prosty sposób nauczą rodzica, jak zacząć czytać, na co zwrócić uwagę i kogo prosić o ewentualną radę. Materiały pomogą pokonać barierę niemocy i uruchomić „Supermoc książek w domu”.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do rywalizacji o miano Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ. Konkurs potrwa w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Czytaj więcej...

Już w ten czwartek, 11 listopada, odbędzie się największe w naszym kraju dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszony jest każdy, kto chciałby sprawdzić swoją znajomość ortografii, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Głównym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zebranie jak największych środków dla potrzebujących. 

W wypełnienie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na to, gdzie będzie spędzać ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i rozgrywane będzie w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia:

https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Czytaj więcej...

Eiffel Excellence to prestiżowy program stypendialny francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych. Skierowany jest do najzdolniejszych studentów zagranicznych, którzy chcieliby odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim, w czterech dziedzinach: nauki techniczne, ekonomia i zarządzanie, prawo oraz nauki polityczne oraz - dodatkowo - w szeroko rozumianej dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych na poziomie doktoranckim.

Czytaj więcej...

Jak co roku uczniowie z terenu Gminy Czchów wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Do udziału w akcji przystąpiło 7 placówek oświatowych z terenu Gminy Czchów. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: „Myślę, więc nie śmiecę”. Referat Usług Komunalnych dostarczył uczestnikom niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji, otrzymane od Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku tj.: worki, rękawice; oraz zadbał o odbiór zebranych odpadów.

Tym razem zmagania uczestników będą opierały się na objaśnianiu zagadnień z tego popularnego języka obcego. Ale uwaga! Organizator oczekuje, że wypracowania przygotowywane będą po polsku, tak aby mogły stanowić faktyczną pomoc dla osób, które dopiero uczą się angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów trzeba pisać poprawną angielszczyzną. Wśród tematów wypracowań znajdują się łatwe i trudne słowa, potoczne zwroty oraz czasy i inne zagadnienia z gramatyki.

Warto wspomnień, że uczestnicy konkursu sami wybierają nie tylko tematy, jakie chcą opisać (z przygotowanej, długiej listy), ale także nagrody, które otrzymają w zamian za wysoką lokatę w rankingu (do określonego pułapu kwotowego). Organizator nagrodzi aż 50 najlepszych uczestników! Dodatkowo przewidziano nagrody gwarantowane za zebranie danej liczby punktów.

Konkurs potrwa do 5.12.2021 r.

Zarządzenie Nr 166/2021 Burmistrza Czchowa z dnia 30 września 2021 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Czchów z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2021r. - treść w pliku .doc.

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Muzyczna w Domosławicach otrzymała Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za zasługi na polu edukacji muzycznej.

Więcej szczegółów na stronie https://polmic.pl