Uczestnicy projektu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży 2023

Głównym priorytetem, na którym są oparte projekty i jego działania, to odkrywanie wspólnej przeszłości i dziedzictwa kulturowego.

Nasze projekty pt. „Noc Kupały: łączymy tradycje” jest kontynuacją współpracy trzech szkół: Szkoły Muzycznej I stopnia z Domosławic, Szkoły Muzycznej nr 8 ze Lwowa oraz Miejskiej Dziecięcej Szkoły Muzycznej z Kamieńca Podolskiego.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie odkrywanie wspólnych korzeni i tradycji na przykładzie dawnych obrzędów Nocy Kupały.

Uczestnicy projektu, uczniowie i absolwenci naszych szkół, poprzez szereg wspólnych działań będą krok za krokiem odkrywać bogactwo wspólnej historii i tradycji, a jednocześnie – przygotowywać wielkie wydarzenie muzyczne: „Koncert nocy świętojańskiej”, który odbędzie się 23 czerwca 2023 r.

Aby jak najlepiej poznać wybrany temat i przygotować koncert mamy zaplanowane różne działania, między innymi warsztaty muzyczne, teatralne, ruchu scenicznego, prezentacje, gry, a także - spotkania i dyskusje z wybitnymi sylwetkami, świata muzyki i teatru.

Koncert, który będzie podsumowaniem projektu, zamierzamy zrealizować we współpracy z partnerem - Dębińskim Centrum Kultury. Cały koncert nagramy, a na podstawie nagrania przygotujemy i zamieścimy skrócony koncert w mediach społecznościowych.

W przedsięwzięciu bierze łącznie udział 83 osoby z Ukrainy i Polski.

Szkoła Muzyczna I Stopnia
w Domosławicach

Projekt finansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji FRSE w ramach
Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu Polsko–Ukraińska Wymiana Młodzieży 2023