Czytaj więcej...

Już 28 listopada 2022 r. o godzinie 17:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbędzie się prapremiera wydarzenia Grzegorza Majki "10/10 CZYLI DOMOSŁAWICKIE SZOŁ" w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz absolwentów Szkoły Muzycznej w Domosławicach, chóru MROS Małopolska, Zespołu Tanecznego oraz Zespołu Instrumentalnego SM w Domosławicach.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu.

ZSiP w Domosławicach

Czytaj więcej...

Wspomóż naszą bibliotekę, a przy okazji wygraj atrakcyjne nagrody! Przypominamy zasady naszej akcji:

1. Przyjdź na stoisko akcji "Kup Książkę dla Biblioteki" 13 sierpnia podczas trwania Dni Czchowa.

2. Z przygotowanych przez nas książek wybierz, którą chcesz kupić i podarować bibliotece.

3. W zamian wylosuj nagrodę w loterii fantowej. Twój los bierze również udział w loterii nagród głównych, która odbędzie się o godz. 19:00.

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko od godz. 15:00

Regulamin akcji "Kup Książkę dla Biblioteki"

Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie

Czytaj więcej...

Wszystkich entuzjastów jazzu tradycyjnego oraz przygodnych słuchaczy zapraszamy 8, 9 i 10 lipca do Czchowa na 23. Baszta Jazz Festival. Tutaj, w rytmie jazzu poznamy tajemnice muzyczne Nowego Orleanu.

W tym roku stawiamy na artystów z Małopolski, a wśród naszych przyjaciół pojawią się nowe zespoły bardziej lub mniej znane. Rozpoczynamy w piątek o godzinie 20:00 w Oranżerii Hotelu Łaziska w Czchowie występem Meaculpy & Jazz Roosters. Kolejny i ostatni w tym dniu koncert wykona Five o’Clock Orchestra, podczas którego usłyszymy najprawdziwszy, amerykański dixe jazz.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

Wojewoda Małopolski Pan Łukasz Kmita organizuje konkurs plastyczny pn. „Polska-Ukraina. Kolorowe marzenia młodego pokolenia!” przeznaczony dla dzieci i młodzieży, które przybyły do Polski w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

poniżej znajduje się link do koncertu w wykonaniu ODE Europe, w dniu 9 maja 2022, w Palais de la Musique w Strasburgu, wykonanego z okazji święta Europy. W składzie orkiestry są młodzi artyści z 27 krajów UE, a wśród nich czwórka naszych przedstawicieli, reprezentujących Polskę, Małopolskę, Czchów, Domosławice.

Wielokrotnie pisaliśmy o powstałej w naszym regionie z inicjatywy Dyrektora Pana Kazimierza Wojnickiego Młodzieżowej Regionalnej Orkiestrze Symfonicznej, w której grają uczniowie i absolwenci 11 szkół muzycznych z Małopolski. W lutym czwórka wybranych w drodze przesłuchań młodych muzyków orkiestry pojechała do Paryża i w ramach programu ODE DEMOS reprezentowała MROS w Europejskiej Orkiestrze Młodych złożonej z muzyków pochodzących z 27 państw UE.

Więcej na stronie https://www.sp.domoslawice.edu.pl/podstawowa/wydarzenia/1130-wystep-w-strassburgu.html

Czytaj więcej...

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „MałoPolska słodko smakuje na Wielkanoc”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, obejmującej łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu, tym razem na regionalny słodki wypiek, który jest tradycyjnym wypiekiem wielkanocnym, charakterystycznym dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie w/w wypieku wg przepisu i wykonanie zdjęcia.

Czytaj więcej...

Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Miastem Toruniem przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą tematyce morskiej: „Polska morska Niepodległa”.

Wystawa „Polska morska Niepodległa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z uzyskaniem przez Polskę dostępu do morza. Zapraszamy wszystkich do korzystania!

Wystawa dostępna na stronie https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/polska-morska-niepodlegla-bezplatna-wystawa-do-pobrania/

Czytaj więcej...

Zespół Artystyczny Małopolska, który działa przy Szkole Muzycznej w Domosławicach w ramach projektu LOWE, serdecznie zaprasza na konert zespołu 25 grudnia o godz. 12 na kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCKXry-IK5wFMFYR3BqF-ZUA