Konkurs Bezpiecznie na wsi mamy – niebezpiecznych substancji unikamy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzesku serdecznie zaprasza dzieci urodzone w latach 2008- 2012 do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy – niebezpiecznych substancji unikamy”.

Konkurs prowadzony jest w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej zapobiegania skutkom niewłaściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji (środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp.) oraz zasad ochrony środowiska naturalnego. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Zadanie polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. W rymowance muszą się znaleźć przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych, użyte w dowolnej liczbie i odmianie.

Wymagane słowa: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy dostarczyć osobiści lub przesłać w terminie do dnia 20 marca 2023 roku pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Placówki Terenowej KRUS w Brzesku, ul. Mickiewicza 27, 32-800 Brzesko, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: na poziomie wojewódzkim i centralnym.

Regulamin konkursu dostępny m.in. na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl lub w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Brzesku.