Zaproszenie

Za każdą tonę zebranych elektrośmieci, 400 zł na działalność statutową. Tak działa ogólnopolski program „eko-PROFIT – REcycling to się opłaca!”, którego adresatami są m.in.: szkoły i przedszkola, harcerze oraz stowarzyszenia.

Organizatorami ogólnopolskiego programu edukacyjnego „eko-PROFIT – REcycling to się opłaca!” są firmy Remondis i Electro–System S.A. Jego celem jest podnoszenie wśród mieszkańców polskich miast i gmin świadomości ekologicznej poprzez zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, baterii oraz akumulatorów.

Program skierowany jest do różnych grup społecznych, instytucji oraz firm, w tym do: 

  • kół gospodyń wiejskich (ekoGospodynie),
  • Ochotniczych Straży Pożarnych (ekoRemiza),
  • rodzinnych ogrodów działkowych (ekoDziałkowiec),
  • spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych (ekoLokator),
  • klubów sportowych (ekoKlub),
  • stowarzyszeń (ekoStowarzyszenie),
  • przedsiębiorstw i instytucji (ekoFirma),
  • harcerzy i skautów (ekoHufiec),
  • szkół i przedszkoli (ekoSzkoła).

Przypominamy!

Elektroodpady to grupa odpadów obejmująca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Do elektroodpadów zalicza się np.: lodówki, zamrażarki, pralki, kuchenki, zmywarki, roboty kuchenne, czajniki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, silniki elektryczne, baterie, akumulatory i inne.

Przystępując do programu organizacje nie tylko przyczynią się do ochrony środowiska, ale też mogą pozyskać pieniądze na działalność statutową. Nabór prowadzony jest w sposób ciągły.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowa programu: www.eko-profit.pl. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr tel. 693 340 425.

Jednocześnie informujemy!

DO NIEODPŁATNEGO przyjęcia zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych zobowiązani są mi.in.:

–    sprzedawcy detaliczni i hurtowi sprzętu elektrycznego i elektronicznego - przy sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt, jeżeli zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju;

–    prowadzący punkt serwisowy - w przypadku gdy naprawa przyjętego do punktu serwisowego sprzętu jest niemożliwa ze względów technicznych lub właściciel sprzętu uzna, że naprawa sprzętu jest dla niego nieopłacalna.

Sprzedawca detaliczny, sprzedawca hurtowy oraz prowadzący punkt serwisowy może odmówić przyjęcia zużytego sprzętu w przypadku, gdy stwarza on zagrożenie dla zdrowia lub życia osób przyjmujących zużyty sprzęt.