Konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością pragnę Państwa poinformować o ogłoszeniu konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne naszego regionu pod nazwą „Turystyczne Skarby Małopolski”.

Konkurs organizowany jest już po raz czwarty przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej interesujących, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce gmin, miejscowości, obiektów, atrakcji, wydarzeń i inicjatyw turystycznych.

W pierwszym etapie konkursu, trwającym do 31 sierpnia br„ mogą Państwo zgłaszać swoich kandydatów w sześciu kategoriach konkursowych:

  1. „Miejsce z klimatem - miejscowość lub gmina turystyczna”,
  2. „Najciekawszy szlak turystyczny”,
    • „Dzieje się - wyjątkowe wydarzenie turystyczne”,
  3. „Unikatowa atrakcja turystyczna”,
    • „Sielskie klimaty - wypoczynek blisko natury”,
    • „W gościnie - oferta kulinarna".

Zgłoszeń dokonywać mogą jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje, prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych), zarządcy szlaków oraz inne podmioty działające w sektorze turystycznym, a także osoby fizyczne, w formule online poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na specjalnie przygotowanej przez Województwo Małopolskie stronie internetowej konkurs.visitmalopolska.pl.

W drugim etapie konkursu, który zaplanowaliśmy od 8 do 27 września br. odbędzie się głosowanie na wybranych kandydatów. Głosować będzie można również tylko online, poprzez stronę konkurs.visitmalopolska.pl.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w październiku br. Podobnie jak w latach ubiegłych na Zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem - miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 100 000 zł, z przeznaczeniem na realizację działań z zakresu rozwoju i promocji swojej oferty turystycznej. Ponadto, Laureaci i Wyróżnieni w poszczególnych kategoriach konkursowych zostaną objęci zintegrowaną kampanią promocyjną, która zrealizowana zostanie w 2023 r. przez Małopolską Organizację Turystyczną - współorganizatora konkursu.

Wszystkie informacje na temat konkursu dostępne są w regionalnym portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz bezpośrednio pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

Serdecznie Państwa zachęcam do udziału w konkursie! Małopolska to wyjątkowy region, który można doświadczać i odkrywać na wiele różnych sposobów. Jestem przekonana, że każdy pobyt w naszym regionie to wspaniała przygoda, z której pozostaną niezapomniane wspomnienia. Odkrywajmy zatem wspólnie kolejne Turystyczne Skarby Małopolski!

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
(-) Iwona Gibas

Do pobrania: