Kwiaty

„Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.”
Z. Kucówna

DRODZY NAUCZYCIELE, PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI, PRZYJACIELE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Święta Nauczycieli i Pracowników Oświaty, składam Życzenia Zdrowia, Satysfakcji z pracy zawodowej, Pomyślności w życiu osobistym oraz Uznania w ocenie Waszej pracy przez Ludzi i środowisko na rzecz, którego pracujecie.

Zdaję sobie sprawę, że w ostatnich latach mamy do czynienia z próbą deprecjonowania jednego z najważniejszych zawodów, podważaniem autorytetu pedagogów, to fatalny pomysł by mieszać politykę z zawodami zaufania społecznego. Niestety efektem tego jest bardzo wyraźny spadek zainteresowania pracą w zawodzie młodych ludzi. Takie działania nie budują motywacji, a wręcz przeciwnie, „podcinają skrzydła”. Życzę Wam aby taka sytuacja uległa jak najszybszej poprawie. Pragnę zapewnić, że dla Samorządu czchowskiego zapewnienie jak najlepszych warunków i klimatu” do kształcenia dzieci i młodzieży, jest jednym z priorytetów. Jako samorząd jesteśmy pełni uznania i wdzięczni za Waszą pracę, zaangażowanie i profesjonalizm w trudnej i odpowiedzialnej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Gratuluję sukcesów i dziękuję za pracę społeczną na rzecz środowiska lokalnego, za włączanie się w „życie społeczne Naszej Gminy” i aktywność na polu samorządowym

Dziękuję bardzo serdecznie za pracę wszystkim pracownikom administracji i obsługi w naszych jednostkach. Wasza praca zapewnia, gwarantuje warunki, w jakich przychodzi realizować kadrze pedagogicznej proces nauczania i wychowania dzieci i młodzieży.

SZANOWNI PAŃSTWO

Wszystkim, jeszcze raz dziękuję, gratuluję i życzę spokojnego świętowania w miłym nastroju i tmosferze radości, zrozumienia i akceptacji dla Waszych zamierzeń w kolejnych przedsięwzięciach.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Czchowa
(-) Marek Chudoba

Czchów, 14 października 2022 r.

Do pobrania: wersja pdf