Sukces kadencji 2018-2023

Sukces mijającej kadencji 2018-2023 opracowany przez redakcję czasopisma „WSPÓLNOTA”

Do opracowania zastosowano metodę obliczania wskaźników na podstawie danych, jak i zmieniającą się wagę różnych elementów składowych rozwoju lokalnego. Końcowy wskaźnik sukcesu jest sumą czterech wskaźników cząstkowych, odnoszących się do:

  • sukcesu finansowego (związanego z budżetem jednostki samorządowej);
  • sukcesu ekonomicznego (wiążącego się ze stanem gospodarki lokalnej);
  • sukcesu infrastrukturalnego (komunalna infrastruktura techniczna);
  • sukcesu społecznego (polityka społeczna, oświata, ochrona środowiska).

Sukces końcowy został obliczony jako suma wartości sukcesów cząstkowych, wyliczona z uwzględnieniem liczby wskaźników wykorzystanych do zbudowania każdego z sukcesów cząstkowych.
Nasza Gmina Czchów została sklasyfikowana w Rankingu „Wspólnoty” w kategorii jednostek samorządowych „Miasteczka”.

W rankingu SUKCES FINANSOWY Czchów znajduje się na 312. miejscu na 631 miast, a więc dokładnie w środku tabeli. Za nami Zakliczyn, Nowy Wiśnicz, Rabka czy Stary Sącz i wiele innych.

W rankingu SUKCES EKONOMICZNY miasto Czchów znajduje się na 251. miejscu, a więc wysoko w stawce. Nasz najbliższy sąsiad Zakliczyn znajduje się na 525. miejscu, za nami także Nowy Wiśnicz, Biecz, Radłów, a nawet Stary Sącz i dużo innych z okolicy.

W rankingu infrastrukturalnym, mimo, że mieliśmy bardzo niesprzyjający inwestycjom okres, uplasowaliśmy się na 373. miejscu. To tez niezły wynik, prawie w środku stawki. Mimo tego za nami w tabeli pozostają takie miasta jak Stary Sącz, Dobczyce, Żabno czy Radłów i Mszana Dolna oraz wiele innych.

W rankingu SUKCES SPOŁECZNY uplasowaliśmy się wysoko, bo aż na 194 miejscu. Za nami Ciężkowice, Żabno, Stary Sącz, Piwniczna, Kęty, Sułkowice i dużo innych.

Podsumowanie
Sukces kadencji 2018-2023

Nasza Gmina Czchów jest na 220. miejscu na 631 pozycji w Rankingu „Wspólnoty”. Zajęliśmy naprawdę dobre miejsce, w bardzo ciężkim okresie pracy samorządu terytorialnego, mimo wielu trudnych problemów społecznych i inwestycyjnych, a konkurowaliśmy też również z gminami o dużo wyższym potencjale gospodarczym i społecznym. To niezła pozycja, tym bardziej, że za nami ponad 400 miasteczek.

Czy można nazwać to sukcesem, oceńcie Państwo sami. Ale obiektywnie można stwierdzić, że nie tylko jesteśmy w dobrej sytuacji ekonomicznej i finansowej, ale także i społecznej.
Ranking „Wspólnoty” na pewno jest obiektywny, bo opracowany na danych statystycznych.

Link do rankingu: https://wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Sukces_kadencji_2018-2023.pdf

fot. Freepik.com/wspolnota.org.pl