FC POLSKA Wien    W ramach już kilkuletniej współpracy MOKSiR PIAST Czchów z klubem FC POLSKA Wien, tym razem w Czchowie odbył się turniej zaprzyjaźnionych drużyn zawodników do lat 11. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziały ekipy: SP ZOSTAŃ PIŁKARZEM Poręba Spytkowska, ZUBELLO Iwkowa oraz ORZEŁKI Stróże. Pomimo towarzyskiego charakteru turnieju, nie zabrakło sportowych emocji, każdy po cichu liczył na końcowe zwycięstwo. Pełna zaangażowania i poświęcenia rywalizacja zakończyła się sukcesem gości z Wiednia.

Drugie miejsce przypadło grupie z Poręby Spytkowskiej, a najniższe miejsce na podium zajęła drużyna z Iwkowej. Drużyna Piasta Czchów zakończyła rywalizacje na 4. miejscu. Indywidualne wyróżnienia trafiły do: najlepszy zawodnik - Dawid Pokrzywa (ZUBELLO Iwkowa), najlepszy bramkarz - Maksymilian Grabarz (SP ZOSTAŃ PIŁKARZEM Poręba Spytkowska), król strzelców - Maksymilian Olejnik (FC POLSKA Wien). Pracujący od niedawna w klubie trener Marcin Manelski dał pograć wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, których na co dzień trenuje w sekcji orlików PIASTA Czchów.
            „Liczymy, że ten niełatwy sprawdzian będzie dla zawodników cenną lekcją i motywacją dla dalszej intensywnej pracy na zajęciach treningowych. Na tle starszych, wyższych i silniejszych fizycznie przeciwników zawodnicy Piasta wykazali się dużą ambicją, zaangażowaniem i wolą walki, co napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Sam turniej wpisuje się w nasz pomysł na budowanie wizerunku aktywnej gminy Czchów, dotyczy to zarówno organizacji różnorodnych form sportowego spędzania wolnego czasu jak i budowy odpowiedniej infrastruktury” - Jarosław Gurgul - Sekretarz Gminy Czchów.

Kapitan MOKSiR Piast CZchów