64488847 389507938579304 2664245089328431104 n    Nauka poprzez zabawę - w ten sposób dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola z terenu gminy Czchów mogły m.in.: dowiedzieć się, czym jest segregacja i jak właściwie sortować odpady oraz jak zadbać o jakość powietrza. Były specjalne zadania dla najmłodszych, a na koniec nagrody i pamiątkowe zdjęcia.

     17 czerwca 2019 r. w sali „kinowej” w Czchowie odbyło się spotkanie w ramach zadania publicznego pt.: „Ekospotkanie – czyli jak dbać o naszą planetę” współfinansowanego ze środków Powiatu Brzeskiego. To kolejne spotkanie edukacyjne dot. ekologii, zorganizowane przez Stowarzyszenie Wiedza i Rozwój,  w którym  mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Podczas spotkania przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Czchowie wprowadzili dzieci, w formie zabawy, w świat ekologicznych postaw. Dzieci znakomicie  poradziły sobie z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów (segregacja odpadów, konkurs plastyczny, itp.), poznały najważniejsze zasady kultury segregacji oraz sposobów przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza.

      Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali  materiały zawierające wskazówki jak segregować śmieci i jak dbać o czystość powietrza, odznaki „JESTEM EKO. SEGREGUJĘ!”, oraz drobne upominki.

    Pamiętajmy - kształtując odpowiednie postawy najmłodszych mieszkańców naszej planety, wpływamy na przyszłość kolejnych pokoleń.

FOTORELACJA