Jak co roku dzieci i młodzież z terenu Gminy Czchów wraz z opiekunami włączyli się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Tegoroczna akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej placówki oświatowe z terenu gminy Czchów nie zawiodły i chętnie przystąpiły do udział w tym jakże ważnym przedsięwzięciu - liczba osób objętych kampanią promującą segregacje to 765 osób!

Uczniowie wraz z opiekunami  zbierali śmieci pozostawione zarówno w najbliższym otoczeniu terenów szkolnych, jak i pobliskich lasach oraz terenach przydrożnych. O bezpieczeństwo i komfort „pracy” dzieci i młodzieży zadbała Gmina Czchów we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Brzesku, zapewniając worki na śmieci, rękawiczki oraz organizując odbiór i utylizację zebranych odpadów.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

W dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i środowisko. Zwracajmy więc uwagę na oznakowanie opakowań i rezygnujmy z plastiku tam, gdzie jest to możliwe.

„Sprzątanie świata – Polska” jest akcją cykliczną, która odbywa się corocznie w trzeci weekend września. Udział w niej może wziąć każdy, kto chce w sposób bezpośredni  promować działania ograniczające powstawanie odpadów, ich selektywną zbiórkę i recykling.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników tegorocznej edycji i liczymy na Wasze zaangażowanie w przyszłym roku.