Burmistrz Czchowa zwraca się do mieszkańców z apelem o właściwe użytkowanie kanalizacji. Często w domach do toalet lub studzienek znajdujących się na posesjach wrzucane są śmieci, padłe zwierzęta, wnętrzności zwierząt gospodarskich, ubrania, pampersy, tampony, podpaski, chusteczki kosmetyczne. Wynikiem takiego działania są coraz częstsze i poważniejsze awarie.

      Awarie powodują coraz większe problemy (zapychanie się studzienek i rur kanalizacyjnych przy Państwa posesjach), pracownicy na bieżąco czyszczą studzienki i pompownie, niestety ilość wrzucanych śmieci jest tak duża, że w efekcie doprowadza to do palenia się silników, pomp, niedrożności urządzeń sanitarnych, co w rezultacie prowadzi do zalania ściekami Państwa domów i ogrodów.

     W związku z powyższym, mając na uwadze Państwa komfort i bezpieczne użytkowanie kanalizacji, apelujemy o nie wrzucanie do studzienek kanalizacyjnych oraz toalet śmieci!

     Z naszej strony zapewniamy, że będziemy czynić kontrole studzienek włączeniowych, aby wyeliminować działania tych, którzy Państwu szkodzą.